Těšila jste se na chvíli, kdy se váš dlouholetý partner konečně vysloví. Teď, když ten okamžik konečně nastal, by to pro vás měl být důvod k radosti. Jenže místo nadšení se vám v hlavě rodí zmatek. „Zvládnu manželský život? Co se tím pro mne změní? Neselžu jako manželka?“ ptáte se sama sebe. Odpovědět si neumíte. Buďte v klidu, před tak závažným životním rozhodnutím je to normální.
Sňatek pochybnosti nevyřeší
Svatbou stvrzujete partnerské pouto před celým světem. Od sňatku už patříte s partnerem k sobě i papírově, a to se všemi právními důsledky. Spousta lidí se toho zalekne. Bojí se zodpovědnosti a doživotního pouta. Svatební obřad vás sice formálně spojí, ale nevyřeší otazníky ve vašem nitru. Jak si s nimi poradit?
Když chybí jistota, že je to ten pravý
Úvahy o tom, zda svatba je správným krokem, jsou pochopitelné. Při každém důležitějším životním rozhodnutí přece zvažujete všechna pro a proti. Jestliže se ale termín svatby pro vás mění v noční můru a pro samé pochybnosti už nemůžete spát, je něco v nepořádku. Z nějakých důvodů zřejmě nejste vnitřně přesvědčeny, že je to ten pravý.
Jasno musíte mít už před svatbou
Podle psychologů byste totiž měly mít v hlavě jasno už před svatbou. Je proto lepší vdavky raději odložit, než do nich vstupovat s hlavou plnou nezodpovězených otázek. Není to fér vůči vám samotným. Pokud pod čepec skočíte i s pochybnostmi, můžete po čase opravdu zjistit, že jste si manžela představovaly úplně jinak.
Svěřte se, že se na sňatek necítíte
Přijmout nabídku k sňatku od partnera, kterým si vnitřně nejste jistá, ale není správné ani vůči němu. On svůj krok myslí naprosto vážně, jinak by vás o ruku nepožádal. Je proto nefér ho udržovat ve falešných iluzích. Proto nic neznásilňujte a partnerovi se svěřte, že se na