Snažíte se o miminko a nedaří se vám? Nezoufejte

„Zase nic,“ podíváte se zklamaně na těhotenský test. Marně na něm hledáte vytoužené dvě čárky. Teď nezbývá než zase doufat a čekat. A bohužel i bát se dalšího zklamání. Snažíte se s partnerem nebo manželem o miminko už déle než rok a stále nic? Nejste v tom sami. Čím dál více párů má u nás problémy s početím. 

neplodnost2

Co pomáhá mužům?

Za problémy s početím stojí různé civilizační faktory. Nevhodná životospráva, minimum pohybu, sedavá zaměstnání, pití alkoholu, kouření, odkládání rodičovství do pozdějšího věku. Pokud se pokoušíte o početí potomka déle než rok a nedaří se vám, nastal čas navštívit lékaře. Ten by měl provést vyšetření. Začíná se obvykle u muže, který absolvuje fyzické vyšetření varlat a spermiogram hodnotící kvalitu, množství, tvar a pohyblivost spermií. V případě, že spermiogram nemá dobré hodnoty, doporučí lékař muži, aby se zaměřil na jejich úpravu. Tvorbu mužských pohlavních buněk podporuje vyšší příjem vitamínu E a C, kyseliny listové, zinku a selenu. Proto je třeba vyjmenované látky zařadit do jídelníčku.

Posilujte aktivně svoji ženskost

Je-li ovšem partner zdravý, může být příčina ve vás. Jste z toho vyděšená, panikaříte, nevíte co dělat? Uklidněte se. Vyslechněte svého lékaře, který vám navrhne postup léčby. Rozhodně není všem dnům konec. Léčba neplodnosti vždy závisí na její příčině. Hormonální nerovnováha se dá upravit podáváním hormonů. Při potížích souvisejících s imunitou nebo uzávěrech vejcovodů existuje možnost umělého oplodnění. Nemusíte se ale jenom pasivně řídit lékařovými radami. Zapojte se aktivně do léčby. Pomohou vám cviky podle metody Ludmily Mojžíšové. Pijte čaje na podporu otěhotnění, výborný je kontryhel nebo šalvěj. Vyzkoušejte hormonální jógu. Jste-li silnější, zkuste zhubnout. Probuďte v sobě svoji ženskou energii, relaxujte, dělejte věci, které vás těší. A věřte si, výsledky přijdou.

Napsat komentář