5 tipů pro moderní obývací pokoj

biano

Obývací pokoj patří společně s kuchyní k nejdůležitějším místnostem. Zatímco kuchyně je důležitá pro setkávání rodiny, v obýváku většinou posedíte s přáteli, příbuznými a jakoukoliv další návštěvou. Trávíte tam nejspíš i večery u televize nebo s dobrou knihou, takže určitě stojí za to, aby byl příjemný a moderně zařízený. Poradíme si, jak na to.

1. Vymalujte

Chcete-li poradit jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak zmodernizovat svůj obývák, dejte mu nový kabát. Vyberte barvičku, kterou svůj pokoj ozdobíte a pusťte se do malování. Lepší jsou světlejší odstíny, ale barev se rozhodně nebojte.V kurzu jsou totiž bílé a černé obývací stěny, ke kterým si můžete dovolit výraznější barvu zdí.

2. Vyměňte doplňky

Nemusíte hned měnit celou sedací soupravu, stačí, když si na ni koupíte nový přehoz a polštářky. A podobně to můžete udělat s celým pokojem. Budete se divit, jak s pomocí pár doplňků změníte nudný pokoj na svěží místnost. Skvělé je, že vás to rovněž nemusí stát tisíce.

3. Nahraďte zaprášené obrazy

V mnoha českých obývacích pokojích ještě visí obrazy krajinek v mohutných rámech, které byly populární tak před deseti až dvaceti lety. Jestliže je doma máte taky, okamžitě je sundejte a vyměňte je za modernější umění, případně si na zdi vytvořte nějaký obrazec z rodinných fotek. Fantazii se meze nekladou.

4. Osvětlete místnost

Dobré osvětlení je klíčem k zútulnění jakéhokoliv prostoru. Změňte stropní svítidlo nebo si pořiďte lampu ke křeslu, kde rádi čtete. Možnosti jsou tady prakticky nekonečné, v obchodech seženete tisíce různých světel, která určitě sladíte se stylem své místnosti.

5. Přemístěte nábytek

Někdy ani nemusíte kupovat nic nového, stačí lépe uspořádat nábytek a místnost najednou vypadá úplně jinak. Pamatujte, že sedačka by neměla stát tak, abyste se koukali na dveře, ani tak, abyste je měli za zády. Televize zase nesmí být u okna, aby se v ní neodráželo světlo. Zbytek už záleží prakticky jen na vás. Zapojte fantazii, nebo naberte inspiraci na internetu.

Skvělým zdrojem inspirace pro zařízení domácnosti je web Biano.cz. Najdete tam interiéry zařízené přímo profesionálními designéry a nechybí u nich odkazy přímo do obchodů na konkrétní nábytek.