Díky sponě upravíte vlasy vkusně a za pár vteřin

Pokud máte dlouhé vlasy, určitě pro vás následující zkušenost není ničím novým. Spěcháte ráno do práce, jste unavená, nestíháte a do toho všeho nevíte, jak vyřešit účes. Mýt a sušit vlasy není čas, rozpuštěná hříva působí zplihle, případně odstává do různých směrů. Obvykle tedy sáhnete po gumičce a vlásenkách a smotáte vlasy do ohonu či copu.

spona do vlasů

Ne vždy je tento účes ale vhodný. Pokud vás čeká důležitá schůzka nebo jednoduše potřebujete udělat dobrý dojem, měla byste mít i vkusně upravené vlasy.

Účes na mnoho způsobů…

V podobných situacích vám mohou pomoct různé vlasové doplňky, například spony – vyzkoušet můžete například ručně dělané ozdoby od českého ateliéru HP styl studio.

Na rozdíl od různých gumek působí elegantně, jsou vhodné pro společenské příležitosti i každodenní nošení a mohou být jak nenápadné, tak výrazné a extravagantní. Záleží pouze na dané příležitosti a vašem vkusu.

Výhodou spon do vlasů také je, že se dají upnout na mnoho způsobů. Vytvořit z nich tak můžete různé typy drdolů i rozcuchů. I díky této jednoduché ozdobě přitom získáte jedinečný a netradiční doplněk, kterého si každý všimne.

… a na celý den

Vlasy navíc sepnete do spony během chvíle a čas, který při sezení před zrcadlem ušetříte, se vám zajisté bude pak hodit jinde. Kvalitní dřevěné spony zároveň ve vlasech spolehlivě drží a fixují je, takže se nemusíte bát, že budete muset co chvíli účes po paměti spravovat. O sponě též nebudete po celý den vědět díky tomu, že je lehká. I masivní spona totiž váží maximálně dvacet gramů.

Pokud se rozhodnete sponu do vlasů vyzkoušet, dejte si při nákupu pozor na velikost doplňku – ty totiž mohou být různé. Obecně ale platí, že čím delší a hustší vlasy máte, tím větší sponu budete potřebovat.

Strach, že si ozdobu do vlasů vyberete špatně, nemusíte mít ani při nákupu přes e-shop. V solidních obchodech vám poradí i na dálku a sponu vám doporučí například na základě fotografie vašich vlasů, kterou jim zašlete. Případně by mělo být možné vyměnit i již zaslaný výrobek.