Důvody, pro které vycestovat do Norska trajektem a procestovat křížem krážem

Proč vyrazit na cestu s trajekty do Norska? Sepsali jsme pro vás několik důvodů, proč byste si měli Norsko jako svou turistickou destinaci přidat na takzvaný „To-do list“. V první řadě, fjordy v Norsku vás okouzlí. Dalším důvodem, proč vyrazit na cestu do Norska je bezpochyby fakt, že tu potkáte i zvířata, která jinde v Evropě neuvidíte. Kromě toho je Norsko i zážitkem z pohledu neustálého světla. Nebudete usínat za tmy a za světla se budete rovnou i probouzet. A důvodů, proč ještě zažít Norsko, je bezpočet.

Norská architektura se vyznačuje výraznými barvami a kontrasty. Domky velmi často nejsou oplocené, místní lidé se nebojí zlodějů a proto si kolem domků ploty nestavějí. Je to něco, co je v Norsku zcela přirozené. Zároveň je Norsko jednou z mála zemí, ve které je dovolené kempovat takzvaně „na divoko“, tedy ve volné přírodě. O svůj vlastní stan se obávat nemusíte, protože v Norsku existuje téměř nulová kriminalita. Proto můžete své věci nechat i několik hodin prakticky bez dozoru, bez zbytečného strachu, kdo vám je vezme.

O Norsku se proslýchá, že je velmi nákladné. To je pravda, avšak jen do určité míry. Vždy záleží na tom, co si z tohoto pobytu chcete odnést a pokud si troufáte na pochod s batohem na zádech, můžete i značně ušetřit. V Norsku je například velmi hustá síť turistických chat, které se dají využít zdarma nebo za malý poplatek. Bývají často rozmístěné po každých šesti až osmi hodinách a dá se v nich pohodlně vyspat, vysušit věci a také uvařit něco malého k jídlu. Toto vše může být inspirací, proč vyrazit na dobrodružnou cestu, kterou vám poskytnou trajekty do Skandinávie, potažmo pak trajekty do Norska.