Hebká a hřejivá prostěradla z mikroflanelu pro zimní odpočinek

deky-summer

Dopřejte si v zimě pohodlí a pořiďte si do postele ložní prádlo z mikroflanelu. Mikroflanelová vlákna v zimě zahřejí a jsou neobyčejně měkká a hebká jako na omak jemné chloupky plyšových zvířátek. Povlékněte peřiny stejně tak jemným a teplým povlečením nebo se zachumlejte do deky z mikroflanelu.

Prostěradla pro princeznu na hrášku

Pokud vybíráte vhodné prostěradlo pro chladné dny určené pro vaši ložnici nebo do dětské postýlky, ideálním řešením pro vás bude mikroplyš a mikroflanel. Jaký je mezi těmito materiály rozdíl? Oba mají výborné termoregulační schopnosti a jsou pozoruhodně hebké. Mikroflanel je však na omak o poznání jemnější a více hřeje díky větší hustotě chloupků na povrchu. Pro zvláště citlivou pokožku se tedy do postele hodí spíše prostřeradla z mikroflanelu. Ta se mimo jiné mohou lišit gramáží, tedy určitou pevností a hmostností látky. Prádlo z látky s vyšší gramáží obvykle déle vydrží.

Výhody mikroflanelového ložního prádla

Mikroflanel není materiál složitý na údržbu. Vyžaduje jen praní v šetrném režimu do 30°C. Po vyprání jistě oceníte, že vám velmi rychle na sušáku uschne. Další nezanedbatelnou výhodou je, že tento materiál nevyžaduje žehlení, s mikroflanelovým ložním prádlem vám tedy odpadne další nepříjemná povinnost. Co se estetické stránky týká, vybírat si můžete z široké palety barev a odstínů povlečení, prostěradel a přikrývek od těch nejmodernějších vzorů přes klasický design po jemné pastelové motivy vhodné pro děti.

6714-povleceni-mikroflanel-jorga-tyrkysova

Aby byl váš ložní komplet úplný, nezapomeňte si opatřit dobře ladící povlečení z mikroflanelu a mikroflanelové deky, které jsou lehoučké, a do nichž se budete moci zabalit nejen v ložnici, ale také při čtení knihy na gauči, rozvalení před televizí. Deky z mikroflanelu lze využít i jako vkusný přehoz přes pohovku nebo postel. Připravte se co nejdřív na chladné dny výběrem kvalitního ložního prádla a na zimu se budete vyloženě těšit!