Hezky česky: Originální dovolená v podhradí

Romantické údolí řeky Berounky láká k návštěvě celoročně, o letošním létě ale snad ještě o něco víc. Lidé, lačnící po odpočinku, úniku z přeplněných měst a chvílích pohody, dobře vědí, že podhradí Karlštejna je sázkou na jistotu. Oázou klidu, zeleně a pohody.

Azyl pro své letní toulky zajistí penzion u hradu Karlštejn, který nabízí nejen místo, kde složit hlavu, ale i dostaveníčko pro opravdové gurmány. Zdejší pohostinnost je proslulá široko daleko, a tak vešlo v obecnou známost, že se zde dá přenocovat v dvou až čtyřlůžkových zrekonstruovaných pokojích a pochutnat si na produktech české kuchyně.

Baby friendly penzion

Pro typickou dovolenou české rodiny je toto místo jako stvořené. Za lidové ceny lze prožít kouzelné dny, které vám doslova „dobijí baterky“. Penzion se nachází pouhé dva kilometry od středověkého hradu, proto se návštěva této dominanty přímo nabízí. Ubytování na Karlštejně je synonymem pro chvíle zasloužené relaxace s nádechem šlechtické atmosféry.

Penzion Karlštejn je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, jimž zajišťuje veškerý servis, komfort a pohodlí. V letních měsících je proslulá rozsáhlá letní terasa, na níž se doslova chtějí trávit dny, ale i večery. Vítaní jsou zde i cyklisté, jež zde mohou bez obav z odcizení zaparkovat svá kola.

O zábavu postaráno

Všestrannější místo pro svou letošní dovolenou byste hledali jen stěží. Co naplat, že letos počasí zrovna nepřeje vodním radovánkám. Pod Karlštejnem se nudit se rozhodně nebudete. Nenechte si ujít návštěvu zdejšího ZOO parku, kde je k vidění nespočet exotických zvířat. Minout nesmíte ani voskové muzeum, které znázorňuje historický průřez českými dějinami a seznamuje návštěvníky se slavnými postavami českých dějin. Pro milovníky golfu je k dispozici zdejší vyhlášené golfové hřiště. Chladnými vás nenechá projížďka koňským spřežením nebo lze zajistit vyhlídkové lety balonem.

Nedaleko se nacházejí Koněpruské jeskyně, vápencové lomy Amerika a město Beroun. I ty stojí za vaši návštěvu. Prázdniny jsou ve své polovině, neváhejte proto zvednout kotvy a vyrazit za hranice všedních dní. Karlštejnsko je pro to jako stvořené.