Investovat do zapuštěného bazénu se vyplatí

Mít doma vlastní bazén je sen mnoha lidí. Díky němu se nebudete muset mačkat na přeplněných koupalištích se spoustou cizích lidí, kde je to riziko, že ze špinavé vody chytíte nějakou otravnou nemoc.

Zapuštěný nebo nadzemní

Jestliže jste ve fázi, kdy jste se už pro bazén rozhodli, ale zatím nevíte, jaký si pořídit, tak je tento článek jako dělaný přímo pro vás. Na výběr jsou dvě možnosti – bazény do země nebo ty nadzemní. Obě varianty s sebou přinášejí určité výhody a současně i nevýhody. U bazénu zapuštěného do země často odrazuje jeho vyšší počáteční investice. Je však nutno podotknout, že během let jeho používání se peníze jistě vrátí.
Nadzemní bazény za pár tisícovek lákají právě svojí nízkou cenou, ale bohužel nemají takovou životnost. Může se tedy velice snadno stát, že po jedné či druhé sezóně budete muset kupovat zahradní bazén nový, protože bude natolik poničený, že nebude moci správně sloužit nadále. Naopak u bazénu v zemi máte jistotu dlouhé životnosti. Čas a peníze, jež na jeho pořízení a instalaci vynaložíte, se vám vrátí v podobě zážitků z koupání na několik desítek let dopředu.

Nižší kazivost vody

Díky umístění koupací nádrže pod zem se v zapuštěných bazénech voda kazí značně pomaleji. Je to dáno její stabilnější teplotou. Předejdete tak častému měnění vody, což samozřejmě stojí dost peněz, a tím pádem ušetříte. Snadnější je i mechanické čištění. S tím se pojí také možnost zastřešení bazénu, které brání nečistotám, aby se dostávaly do vody.
Velkým plusem bazénů do země je možnost celoročního koupání. Není totiž žádný problém umístit je do interiéru či je na zahradě obehnat speciálním zastřešením s vytápěním. Nemusíte být omezeni pouze počasím a můžete si užívat vodních radovánek za jakékoliv situace. Déšť ani sníh vám tak nezabrání v odpoledním plavání.