Jak vybrat vhodný kočárek?

Každá nastávající maminka by měla výběru kočárku věnovat pozornost. Na trhu je několik různých modelů, které nabízejí odlišnou kvalitu a vlastnosti, které mohou jejich užívání zpříjemnit. Poradíme, na co vše si určitě musíte dát pozor a prozradíme, kde se dají i ty nejlepší modely kočárků koupit opravdu výhodně.

Základní kritéria výběru kočárku 

  • Na prvním místě stojí konstrukce. Zvažte, kde budete s kočárkem nejčastěji jezdit. Na běžné cesty se hodí kočárky klasické, do terénu je třeba sportovní úpravy. Důležitá jsou především kolečka: Pro běžný terén je vhodnější, když má kočárek přední otočná kolečka, která jsou zárukou snadnější manipulace. Pro náročnější terén je nutné odpružení.
  • Pozor na velikost a hloubku korby. Měla by být dlouhá minimálně 80cm a hluboká. Platí, že čím hlubší, tím pro dítě lépe – je totiž chráněno proti větru. Korba by měla být vybavena i spodní termoizolací pod matrací.
  • Dále je třeba si dát pozor na rukojeť. Měla by vám dobře padnout do rukou a být výškově nastavitelná.
  • Je lepší, pokud má kočárek doplňky jako pláštěnku, držák na slunečník, síťku proti hmyzu, držák na tašku apod. Je možné je i koupit zvlášť.

Který model?

Současný trh nabízí desítky různých druhů kočárků. Je ale možné najít několik modelů, které nad ostatními vynikají kvalitou i designem. Mezi ně určitě patří kočárek INGLESINA, jehož design je inspirován retro stylem, který ale perfektně spojuje s mnoha vychytávkami moderní doby. Kočárek má hlubokou korbičku, na jejíž straně jsou popruhy pro snadné přenášení. Zajímavostí tohoto modelu je nastavitelný systém pro proudění vzduchu ve spodní části korby. Další výhodou jsou velká kola s odpružením, nákupní košík ve spodní části a vyjímatelné vnitřní potahy.

Velmi populární jsou také dětské kočárky značek Chicco, X-Lander a DorJan. Momentálně jsou k dostání v internetovém obchodě babyhill.cz za ceny, které mile potěší.

kočárek

Napsat komentář