Moderní a úsporné vytápění. Teplovodní konvektory MINIB

Moderní a úsporné vytápění. Teplovodní konvektory MINIB

 

Společnost MINIB je ryze českou společnosti, která se specializuje na výrobu otopných těles – konvektorů. V současné době exportuje své výrobky do třiceti zemí Evropy, Asie, Austrálie i Ameriky.

Úsporné konektory Minib

Od roku 1999 systematicky inovuje výrobní technologie a výrobky, investuje nemalé prostředky do vlastního vývoje a konstrukce s cílem nabídnout zákazníkům vyspělá technická a estetická řešení. Výrobní portfolio společnosti MINIB zahrnuje více než 70 typů konvektorů.

Hlavní předností konvektorů je, že se jedná o účinná, moderní, úsporná a estetická otopná tělesa do suchého a mokrého prostředí. Významná úspora energie je dosažena nízkou potřebou vody k okamžitému vytápění či dochlazování prostoru.

Z malé potřeby použité vody vyplývá i nízká spotřeba energie k jejímu ohřevu. Vedle úspory energie a vody je významná i velká dynamika vytápění i dochlazování. Dalším pozitivem těchto výrobků je bezpochyby úspora místa. Konvektory nenarušují estetiku interiéru, mají moderní design a v neposlední řadě jsou díky 12 V napájení bezpečné..

 

Produktová řada obsahuje nejrůznější druhy konvektorů:

 • PODLAHOVÉ teplovodní konvektory bez ventilátoru, které pracují na principu přirozené konvekce. Princip nucené konvekce je využíván u konvektorů s ventilátorem.
 • SAMOSTOJNÉ A NÁSTĚNNÉ teplovodní konvektory jsou dodávány rovněž jak ve verzi bez ventilátoru, tak i s ventilátorem. Do mokrého prostředí (bazény, koupelny)., Dále jsou v nabídceotopné lavice s žulovou nebo dřevěnou krycí deskou.
 • Unikátní patentovou řadou jsou DESIGNOVÉ teplovodní konvektory, které využívají pro vytápění vedle konvekce i princip sáláni. Tyto konvektory mají čelní desku z hliníkového kompozitu se širokou nabídkou moderních vzorů, z hladkého různě barevného skla nebo skla zdobeného pískováním. Společnost může nabídnout čelní desku také z granitu.

Čím jsou produkty  společnost MINIB jedinečné?

 • Standardně vysoká kvalita– použití pouze vysokojakostních materiálů
 • Nejširší nabídka konvektorů – neustálé rozšiřování sortimentu na základě poptávky zákazníků
 • Úspora energie– použití nízkoenergetických DC motorů
 • Zkušenost s vlastním vývojem, jedinečnost produktů – celá řada speciálních konvektorů (např. parapetní, soklový, elektrický, designové konvektory)
 • Serióznost– otopné výkony měřeny ve schválené zkušební komoře dle EN 442-2
 • Flexibilita – možnost výroby atypických rozměrů, obloukových konvektorů a úhlového propojení žlabů, vše na základě konzultace

Často kladené dotazy na téma teplovodní konvektory

Kdy je vhodné použít konvektory MINIB?
Teplovodní konvektory MINIB jsou určeny a instalovány především pod větší prosklené okenní plochy, pod terasové dveře, do zimních zahrad a k bazénovým prostorům.

Tělesa jsou vyráběna v mnoha standardních délkách, je ale také možno vyrobit libovolnou délku na zakázku. Jsou vhodné do všech typů interiérů, mohou být jako samostatný či doplňkový zdroj tepla ve vašem domově a rovněž poskytnou moderní a spolehlivé řešení vytápění kancelářských prostor.

Na co si dát při volbě konvektoru pozor?
Optimální využití mají teplovodní konvektory při střední teplotě vody 70 °C (teplotní spád 75/65 °C) a vyšší, při nižším teplotním spádu je nutno počítat s nižším výkonem a užít adekvátně delší konvektor a zejména s ventilátorem!

Co je třeba znát před výběrem konvektoru?

 • Skladbu podlahy (skladba podlahy určuje stavební výšku konvektoru)
 • Tepelné ztráty místnosti (tepelné ztráty místnosti určují výběr typu konvektoru
 • Místo pro umístění termostatu a transformátoru, které jsou součástí el. regulace (konvektory s ventilátorem)
 • Konečný druh podlahové krytiny a její barvu (volba mříže a okrasných rámečků)

Jak postupovat, pokud vybírám teplovodní konvektory?

 • Kontaktovat regionálního obchodního zástupce, popřípadě obchodní oddělení firmy MINIB
 • Kontaktovat projektanta stavaře za účelem ověření skladby podlahy (volba stavební výšky konvektoru)
 • Kontaktovat projektanta topení za účelem zjištění tepelných ztrát vytápěných místností (volba typu konvektoru).

 

Do jakého prostředí je možné teplovodní konvektory MINIB použít? Teplovodní konvektory MINIB je možné umístit do suchého i mokrého prostředí (bazény, koupelny). Do mokrého prostředí je však určen pouze vybraný sortiment konvektorů s odtokem vody.

Kdy je vhodné použít konvektor s ventilátorem a kdy bez ventilátoru?
Teplovodní konvektory s ventilátorem rychle reagují a mají vysoký výkon, jsou tedy určeny k běžnému vytápění. Konvektory bez ventilátoru použijeme v místnostech s menší potřebou tepla, nebo v případě podlahových konvektorů k vytvoření teplotní clony před chladnější prosklenou stěnou a tím k zajištění tepelné pohody v místnosti.

Je použití konvektorů s ventilátorem bezpečné? Nemůže dojít k úrazu třeba zvídavých dětí?
Do konvektorů s ventilátorem je přivedeno pouze bezpečné napětí 12V. Ventilátory jsou chráněny mřížkou proti vniknutí cizího tělesa tedy i prstu. I kdyby k tomu došlo, motorek je tak slabý, že ke zranění nemůže dojít.

Může konvektor v létě také chladit?
Ano, může. Nejsou to však všechny typy. Pro možnost dochlazování je třeba mít zdroj chladící vody, umožňují to například tepelná čerpadla.

Je vhodné takovéto těleso i k vytápění prostoru bazénu?
Existují i teplovodní konvektory určené do mokrého prostředí, které toto umožňují. Jsou obzvláště vhodné u prosklených ploch bazénu, aby se zabránilo jejich rosení a abychom teplotně odclonili sálání chladu od těchto skleněných stěn.

Ženy by jistě zajímalo, jak se takový podlahový konvektor čistí. Není to příliš složité?
Naopak. Stačí mřížku, která je samozřejmě pochozí, z konvektoru sundat a vysavačem s kartáčovým nástavcem výměník vysát, případně ho lehce nadzvednout a dno konvektoru vytřít.

Co když nemám žádný prostor pro umístění otopného tělesa, třeba v kuchyni nebo předsíni. Můžete mi poradit?
I na tohle máme řešení. Jsou to například teplovodní konvektory určené pro zabudování do soklů, nábytkových skříněk, do okenních parapetů nebo přímo do stěny případně příčky.

Abych mohl použít konvektor, jaký zdroj tepla musím mít?
Kotel a podobně. Mohou to být kotle na plyn, pevná paliva, elektrokotle, tepelná čerpadla, rozvody dálkového vytápění, tedy vše čemu říkáme ústřední vytápění. Použití konvektorů není vhodné do takzvaných samotížných systémů, kde není použito čerpadlo pro nucený oběh topné vody.

Mohou teplovodní konvektory vždy nahradit běžný radiátor?
Ve většině případů ano. Při určování typu a velikosti se musíme řídit účelem, prostorem, který máme k dispozici, tepelnou ztrátou místnosti, teplotou topné vody a podobně.

 

Napsat komentář