Nechejte vyčistit koberce od společnosti Šachmat

Nečekaně chladné počasí v měsíci září nás nutí zútulnit si naše bydlení. Deštivé dny můžete využít také k podzimnímu úklidu a třeba. Při uklízení si můžete udělat čas také na vyčištění koberců. O tuto službu se Vám velmi ráda postarají pracovníci společnosti Šachmat. Aktuální ceník najdete zde www.sachmat.com/nabizime/cisteni-kobercu/.

Jak probíhá čištění koberců?

Společnost Šachmat provádí profesionální čištění koberců Olomouc za pomoci tzv. mokrého čištění a použití kvalitních přístrojů švýcarské značky Cleanfix. Při čištění koberců dochází k odstranění všech druhů nečistot včetně mastných skvrn a hloubkové špíny. Extrakční kartáčové čištění Vám pomůže zbavit se nejen nečistot, ale také prachu a roztočů z čištěných předmětů. K čištění se používá čisticí médium, které je vhodné na všechny druhy koberců. Svým složením se podobá jemnému pracímu prostředku s obsahem přírodních mýdel. Tento čisticí prostředek se nanesena na znečištěná místa, které se nechá působit. Při tomto čisticím procesu se uvolní hloubkové nečistoty a ty se následně vysají. Po mokrém čištění koberců je u koberce obnoví jeho vlastnosti, vzhled a kondice.

Dopřejte koberci také impregnaci

Vaše koberce si po profesionálním vyčištění zaslouží také prvotřídní impregnaci. Ta zabrání přímému kontaktu s tkaninou. Impregnovaný povrch je potažen tenkou viditelnou vrstvou s impregnační látky. Ta dodá tkaninám vlastnost jedinečné ochrany proti opotřebení a trvalým neodstranitelným skvrnám. Impregnace není pouze skvělým pomocníkem při odstraňování nečistot, ale také pomáhá zachovat původní barvu, vzory a strukturu koberce. Podaří-li se Vám na koberec vylít například víno, nemusíte propadat panice, neboť impregnace zabrání vpití tekutiny do tkaniny.