Noční běh pro Světlušku po druhé

 

Druhý ročník charitativního Nočního běhu pro Světlušku i letos láká do pražské Stromovky. Ve středu 24. dubna 2013 se zájemci opět postaví na start, aby rozsvítili svět nevidomých. Po jejich boku vyrazí nevidomí sportovci se svými traséry, ale také čeští reprezentanti David Svoboda, Vavřinec Hradilek nebo Tomáš Dvořák. Nebude chybět bohatý doprovodný program v čele s patronkou Anetou Langerovou.

Noční běh pro světlušku

Po loňské premiéře, které se zúčastnilo 818 běžců a podařilo se vybrat 318 000 Kč, je zde ročník druhý. Přijďte se přesvědčit, že běhat ve tmě má smysl. Staňte se Světluškou i Vy s čelovkou, kterou obdrží prvních 500 registrovaných zdarma, se můžete připojt k obrovskému roji “Světlušek”, který přesně v devět večer prolétne Stromovkou.

Na výběr opět bude ze dvou variant: tří nebo pětikilometrová trať. Pokud neběháte, ale chtěli byste se zúčastnit, přijďte se s námi jen tak projít.

Startovné je 450 Kč a celý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením. Pro prvních 500 zaregistrovaných účastníků je připravena čelovka zdarma. Tu si bude možné koupit i na místě.

“Na letošní běh POTMĚ se moc těším a doufám, že se nás na startu sejde co nejvíce a společně se všemi přáteli Světlušky rozsvítíme celou Stromovku. Také se těším na malou Nelinku, se kterou vám před startem společně zazpíváme,” říká Aneta Langerová.

“Doufáme, že jsme si minulým ročníkem Běhu pro Světlušku vytvořili okruh fanoušků, kteří zapojí svoji rodinu i další přátele, a podaří se nám tak letošní roj světlušek alespoň zdvojnásobit,” říkají organizátoři, dobrovolníci Jakub Hereš, David Podhola a Martin Skála, kteří akci společně se Světluškou připravují, a Martina Kaderková – ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu dodává: “I když jsem si uměla představit, že rozsvícená Stromovka bude kouzelná, vidět to na vlastní oči předčilo všechna má očekávání. Bylo tam cítit srdce. Běh pro Světlušku je dalším projektem, který vidícím lidem nabízí příležitost inspirovat se světem tmy a nevidomým přináší pomoc, kterou potřebují.”

V průběhu registrací, které začnou od 19 hodin, bude v plném proudu i doprovodný program. Těšit se můžete na Anetu Langerovou, Matěje Rupperta, Pavla Nového, talentované nevidomé zpěváky, moderátory České televize a Českého rozhlasu a řadu dalších. Na startu závodu, který je plánován na 21. hodinu, nebudou chybět ani známá jména ze světa sportu: vítěz londýnských OH v moderním pětiboji David Svoboda, bronzový kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek nebo desetibojař a olympijský medailista Tomáš Dvořák.

Samozřejmostí je i občerstvení a převlékací stan s možností úschovy osobních věcí. Sraz účastníků závodu i registrace budou probíhat u vstupu do parku Stromovka, vedle hlavní brány Výstaviště.

Program
19:00 21:00 registrace účastníků
21:00 start běhu
23:00 ukončení akce

Světluška děkuje Isostaru, hlavnímu partnerovi Nočního běhu, který mimo jiné zajistil občerstvení pro účastníky. Velký dík patří i všem dalším partnerům, kteří poskytují Světlušce své služby a produkty zdarma nebo za symbolické částky. Bez jejich pomoci by se běh nemohl uskutečnit. Děkujeme!