Plzeňský kraj láká do přírody, na cykloturistiku i na pivo

Plzeňský kraj láká do přírody, na cykloturistiku i na pivo

 

Také už ve vzduchu cítíte jaro a těšíte se, až zabalíte ruksak a vyrazíte na první jarní výlet? Máme pro vás jeden tip. Dobrou volbou je západ Čech. Tady si přijdou na své milovníci zlatavého moku, tradic, turistiky i přírodních krás. Vaše cesty můžete plánovat s novými průvodci, které kraj v uplynulém roce vydal.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj láká turisty na Šumavu, kde je bezesporu nejen nádherná příroda, ale i další vyžití pro turisty. Pomocníkem při plánování výletů vám bude nová mapa Šumavy. Součástí jsou totiž i tipy na výletní místa, které vám zaručeně usnadní vaše cesty. K získání základních informací o Šumavě můžete využít i novou publikaci, která je doplněna krásnými fotkami šumavských krás.

Máte-li rádi pivo, plánujte cestu za zlatavým mokem pomocí další brožury. Průvodce doporučuje všechny důležité pivní stezky v Plzeňském kraji. Dozvíte se vše potřebné i o menších pivovarech v regionu, ale také zajímavosti o specialitách místní kuchyně.

Dalším vhodným regionem na západě Čech pro váš výlet či dovolenou je kraj tradic u bavorských hranic – Chodsko. Tady jakoby se zastavil čas. Kroje, speciální nářečí, malebná chodská architektura, krásná příroda, to vše dělá tento kraj víc než zajímavým. Poznat tradice můžete například při návštěvě některého z muzeí nebo při nějaké tradiční chodské akci.

Všechny publikace, turistické mapy i průvodce seženete v infocentrech v Plzeňském kraji. Potřebné informace o regionu, seznam center pro turisty najdete na turistickém portále Plzeňského kraje www.turisturaj.cz.

Nové propagační materiály o Šumavě a také image publikace o Chodsku byly oceněny i v rámci největšího českého veletrhu cestovního ruchu. V únoru letošního ruchu získal Plzeňský kraj za publikace na veletrhu Holiday World druhé místo v soutěži o nejpůsobivější propagační materiály.

Projekt Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií je spolufinancován Evropskou unií.

Napsat komentář