Podle truhlářství v Praze je standardní počkat si na nábytek na míru kolem dvou měsíců

Jednou z největších výhod nábytku na míru je právě design, který bude odpovídat našim přáním a představám. To je mnohdy velmi obtížné, nalézt mezi sériově vyráběným takový kvalitní nábytek, který by odpovídal tomu, co jsme si vysnili. Stejně tak je to i s jeho mírami. Aby nám seděl do obývacího pokoje také rozměrově a tak dále. Běžné starosti, které asi nejednoho člověka při výběru napadají.

Pokud jste si již vybrali možnost nábytku na míru a hledáte truhláře, může vám s tím pomoci například internet. Tam můžete začít postupovat podle vyhledávání různých (již hotových) zakázek. Narazíte-li na něco, co se vám zalíbí, zkuste truhláře kontaktovat a zeptat se na několik prvotních detailů.

Jestli jste nyní v bodě, kdy si domlouváte s truhlářem osobní schůzku, nezapomeňte se na ni také dobře připravit. Velmi to usnadní komunikaci a také realizaci celého plánu. Někdo si na schůzku například donese již vyhotovený návrh od architekta, na základě kterého se pak zakázka vyrábí. Truhlářství v Praze ale například dává v potaz, že i návrhy od architekta se mnohdy musejí měnit a za pochodu předělávat. Záleží zkrátka na tom, aby vše bylo uzpůsobené prostoru, do kterého má na míru vyrobený nábytek přijít.

Truhlářství Praha podle svých zkušeností uvádí, že je u truhlářů často možné podívat se na již hotové části už v průběhu výroby. S výrobní lhůtou je třeba počítat kolem dvou měsíců. Jsou však i období v roce, kdy mají truhláři nabitější program – zejména v zimním období a nejvíce pak v období Vánoc. Po dokončení celé zakázky již zbývá jen dovoz a montáž. I podle toho si můžete vybírat svého truhláře, jelikož někteří z nich mají tyto služby již započítané v ceně a nebudete tedy platit nic navíc.