Proč si pořídit venkovní rolety?


Klasické rolety z vnitřní strany oken mají sice pořád něco do sebe, avšak kdo chce více než jen stínění, ten investuje své peníze do venkovních verzí. Ty jsou z celé řady důvodů mnohem lepší než většina stínících technik.

Zatemnění na 100%

Dobré vnitřní rolety umí stoprocentní tmu vyrobit docela snadno. Není tudíž divu, že toto zvládnou i venkovní modely. A proč by někdo chtěl mít doma tmu jako v pytli?

Dobrý důvod k tomu mají třeba majitelé domácích kin, kteří se chtějí ve svém obydlí cítit takřka stejně jako v kině klasickém. A k tomu je potřeba vytvořit dokonalé prostředí v čele s kompletním zatemněním.

Tuto možnost rovněž ocení i lidé, kteří chodí do práce na noční a musí spát během dne, což je běžně velmi problematická. S dokonale staženými roletami se samozřejmě usíná daleko lépe.

Proti zimě i velkému vedru

Dobré venkovní rolety fungují velice dobře rovněž i jako tepelný izolant. Tuto vlastnost dokáží majitelé ocenit nejen v zimě, kdy se venkovní teploty drží okolo nuly, ale také v letních měsíců, během kterých naopak často panují tropy.

Díky staženým roletám je možné docílit lepší domácí tepelné pohody, aniž by bylo nezbytné zapínat topení, respektive klimatizaci. Tím je možné ušetřit nemalé finance, zvláště při současných cenách energií.

Ochrana proti lupičům

Rolety v oknech jsou i praktickou ochranou proti potenciálním lupičům a jiným nekalým živlům. Je jasné, že i sebelepší model je možné překonat, avšak málokdy se to povede, aniž by takový zákrok nevzbudil v sousedství pozornost. Proto se lupiči takto vybaveným domům většinou vyhýbají.

Skvělá investice

Praha – venkovní rolety na okna nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Na druhou stranu touto investicí získá zákazník široké spektrum výhod. Navíc, když si člověk objedná vhodného dodavatele, kupříkladu firmu Sundex, nakonec může získat kvalitní stínění i za docela rozumnou cenu.