Pytlované uhlí nabízí levné a efektivní vytápění

BALENÉ UHLÍ, STARTOVACÍ MIX PALETA (10XOŘ2, 10XOŘ1, 10XREKORD2), 750 KG, zdroj: Optimtop.cz

Vytápění interiéru je bezesporu velmi důležitou věcí. Již jen pohled na poslední fakturu dokáže překvapit, a to jak v pozitivním, tak i negativním slova smyslu. Alternativ vytápění je v současné době poměrně hodně. Spousta domácností preferuje plyn, mnohé elektřinu a moderní vsází na i na tepelná čerpadla. Zapomenout ovšem nelze ani na tuhá paliva, jimž vévodí jednak dřevo a jednak i uhlí. Právě na něj se zaměříme v následujících řádcích.

Černé uhlí je stále v hlavní roli

Možná by se na první pohled mohlo zdát, že černé uhlí se stalo spíše hudbou minulostí. Ano, století páry již minulo, nicméně i dnes stále nachází své uplatnění. Hovoří o tom i skutečnost, že celkem 40 % celosvětové produkce elektřiny se vyrábí právě při spalování černého uhlí. Není se až tolik čemu divit, jelikož se jedná o maximálně efektivní palivo. Při srovnání s dřevem nabídne mnohem vyšší výdrž. Výhřevnost tohoto paliva je vysoká. A co cena? Ta je vcelku konstantně nízká.

Klasické sypané uhlí se stává minulostí

Vzpomínáte na dny, kdy vám přivezli uhlí? Určitě se nejedná zrovna o příjemné zážitky. Celou kopu bylo totiž nutné co nejrychleji dostat do sklepa, kde se nacházel kotel. Tato činnost byla pochopitelně zdlouhavá, fyzicky vyčerpávající a špinavá. Dnes je tomu naštěstí jinak, protože prodej uhlí se v mnohých ohledech změnil. Jak? Prim hraje pytlované uhlí!

Nakupte si pytlované uhlí online

Zapomeňte na špinavou práci! Pytlované uhlí zajistí naprosto čistý převoz i přenos tohoto topného materiálu. U společnosti Optimtop si lze objednat jakékoli množství na paletách. Uhlí dovezou až k vám domů nebo do areálu firmy. Rozvoz uhlí je realizován po celé České republice. Objednáte-li si více než jednu paletu, budete mít dopravu zdarma! Koupit si u této společnosti lze i koks, antracit anebo hnědé uhlí.