Rádi cestujete a chtěli byste ušetřit? Kupte si levnou letenku

aircraft-537963_1280 (1)

Také milujete cestování? Je jedno, zda za účelem poznání zajímavých míst, nebo za účelem toho, že si chcete odpočinout na nádherných plážích. Co platí v poslední době více než kdy jindy, to je fakt, že v minulosti oblíbené metody cestování stále více upadají. Od doby, kdy je možné pořídit letenky levně, dominuje právě možnost letecké dopravy, která hravě strčí do kapsy dříve vyhledávané auto, ale i autobus. A to hlavně pro důvody, jako jsou:

  • Rychlost
  • Pohodlnost
  • Cena

Tu správnou najdete online

Při hledání levných letenek postupujte stejně, jako když hledáte levné zboží. Pamatujte, že i ve světě letecké přepravy existuje celá řada leteckých společností, které se liší tím, za kolik do světa létají. Porovnat si je přitom není nic složitého. Dobrou volbou jsou například Pelikan.cz letenky. Jedná se o unikátní porovnávač, kde stačí uvést start vaší cesty, cíl vaší cesty a samozřejmě termín, kdy plánujete letět. Rázem se dozvíte informace o tom, jaké lety a s jakými leteckými společnostmi jsou k dispozici. Zjistíte samozřejmě i jejich ceny, díky čemuž můžete hravě vybrat právě takovou, která bude po cenové stránce tou nejvýhodnější na celém našem trhu.

Kombinujte různé lety a ušetříte

Že je na delších vzdálenostech nutné mezipřistání, nebo přestup na jiné letadlo, to není nic neobvyklého. Podobně však můžete postupovat i v případě kratších letů. Právě díky kombinaci dvou různých letů a díky kombinaci dvou leteckých společností můžete ušetřit. I když je to paradoxní a reálně nalétáte více, cena zkrátka a jednoduše může být nižší. A čím letíte dále, tím mohou vaše úspory stoupat. Problémem není ušetřit třeba i několik tisíců korun českých během jednoho letu.

Nízkonákladové společnosti dominují

Jak vybrat ten správný let, to již víme. Nyní nezapomínejme ani na to, že roli hraje také správný výběr konkrétní letecké společnosti. Kromě klasických existují také takzvané nízkonákladové. Jejich cílem je právě snížení nákladů na let, což se pozitivně projeví i na cenách letenek. Levné letenky za babku poté není problém pořídit třeba i za několik set korun. Už to velmi dobře ukazuje, že letecká doprava se vyplatí více, než jakákoliv jiná možnost.

Pozitivem nízkonákladových společností jsou i benevolentní limity s ohledem na kabinová zavazadla. V některých případech není problém mít hned dvě, o celkovém součtu několika kilogramů. Na běžný poznávací zájezd nebo kratší pobyt naprosto dostačující limit.

Hledejte akční termíny

Co dodat na závěr? Že i na první pohled zajímavě levné letenky mohou být ještě výhodnější. Jak je najít? Stačí sledovat různé promoakce jednotlivých leteckých společností, stejně jako můžete využívat různých slevových kódů a dalších cest, jak ušetřit další stovky, stejně jako třeba i tisíce korun. Neváhejte a vyzkoušejte danou možnost i při plánování letošní dovolené!