Jak na výběr ručníků a osušek

Bambusový ručník MAYA – tmavě oranžová 50×90 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Bez ručníku si v dnešní době již snad nikdo neumí svůj život představit, jsou nezbytné pro každodenní potřebu. Prodejci ručníků a osušek nabízí širokou škálu barev a stylů, ale samotný výběr je již čistě věc vkusu každého z nás. Ale jak o ně správně pečovat, aby byly stále příjemné na dotek a neztratily hebkost po prvním vyprání? O tom si povíme v následujícím článku.

Vlastnosti a specifika materiálů

Ať už se chystáte na koupaliště, do sauny nebo si chcete jen dopřát horkou sprchu, ručníky a osušky z kvalitního materiálu vám poskytnou maximální komfort. Aby ručníky dobře sály vodu a zároveň byly měkoučké na omak, je třeba trochu si připlatit (nejedná se však o částky, které by vás zruinovaly) a následně o ně dobře pečovat.

Základem pro výrobu ručníků je bavlna

Základem pro výrobu ručníků je již zmíněna bavlna. Jedná se o tradiční materiál, který se používá pro výrobu ručníků již od nepaměti. Osuška z 100% bavlny vyniká svou jemností a je vysoce savá. Obecně je také známo, že čím vyšší gramáž osušky či ručníku, tím kvalitnější výrobek (osušky s vyšší gramáží jsou dražší, ale vyplatí se investovat). Jestli si stále nejste jisti, jakou osušku vybrat, navštivte osvědčeného prodejce tohoto zboží, kterým je internetový obchod RodinnéBalení.cz. Budete překvapeni širokým výběrem nabízeného zboží.

Správná péče prodlužuje životnost

Stává se, že se nový ručník po prvním praní trochu srazí a objeví se na něm žmolky. Nemusíte se děsit, je to zcela normální jev. Žmolky se vytratí přibližně po šestém vyprání. Nové ručníky a osušky by se měly před prvním použitím vyprat a usušit. Aby zůstaly hebké, vynechte při praní aviváž, vyvarujete se tak slepení vláken a zhrubnutí materiálu. Stejně tak se vyhýbejte jejich žehlení. Vysoké teploty mají špatný vliv na vlákna, která se mohou snadno poškodit.