Vydělávejte a účetnictví nechte na profesionálech


Podnikáte? Pak je jasné, že potřebujete účetnictví. Jemu musíte věnovat důkladnou péči jako oboru, v němž pracujete. Jenže to byste měli dvě práce, kdybyste se o mzdy, daně a další věci starali sami. Proto je zapotřebí, aby se této části vašeho podnikání věnoval profesionál.

Účetnictví snadno a rychle

Podnikáním můžete vydělat více peněz, jste nezávislí, budete dělat to, co vás baví. Máme tu ovšem i jistá „ale“. Pokud si založíte firmou nebo budete OSVČ, musíte státu odvádět nějaké daně. Zatímco zaměstnavatel různé odvody platí za vás a vy se jako zaměstnanec o to nemusíte starat, jako podnikatel si budete muset všechno zařídit sami. Nikdo vás nepovede za ručičku, neukáže, jaké termíny dodržet či jak si udělat daňové přiznání. A už vůbec vás nikdo neupozorní, že se mění zákony, což je velmi časté. Nikde jinde se neříká tak často „neznalost zákona neomlouvá“. Pokud tedy chcete podnikat, opravdu oslovte profesionální firmu, která se vedením účetnictví zabývá. Zadejte si například do vyhledávače „Praha mzdové účetnictví“. Vedení účetnictví pak přenechte profesionální firmě s dobrými referencemi. Je totiž mnoho lidí, kteří budí dojem, že umí vést účetnictví, ale nemálo z nich má značné mezery.

Co nabízí administrace účetnictví?

Jakou formu účetnictví potřebujete? Daňovou evidenci (dříve jednoduché účetnictví)? Tu ocení drobnější podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku s obratem menším než 15 miliónů korun. Účetnictví (dříve podvojné účetnictví) využijí ti, kteří mají obrat vyšší než 15 miliónů korun. Každá z těchto forem má různé systémy (vedení účetní knihy, sledování pohledávek a závazků apod.). Profesionál ve svém oboru dokáže na konkrétní podnikání aplikovat ten nejlepší a vy díky němu budete mít perfektní přehled o svých výdajích a výdělcích, mzdách apod. Samozřejmě se nabízí i zpracování daňového přiznání, nebudou vás tlačit termíny a děsit částky, které máte zaplatit. V neposlední řadě oceníte i dodávání dokladů na nezbytné úřady. A účetní vás může upozornit i na slevy, na které máte nároky. Svěřte proto své účetnictví expertům v oboru, například firmě DYPE (https://dype.cz/ucetnictvi-a-dane/), která se vám postará o vše, kolem financí.