Jak vyléčit suchý kašel u dítěte

Tak a je to zase tady. Určitě jste si všimli, že bacilům se obvykle nedaří, když jsou velké mrazy, nýbrž spíš na začátku a konci zimy, jakmile se začnou střídat chladné a teplejší dny. Právě nyní tedy začínají řádit chřipky i mírnější bacily. Vůbec nejčastěji se můžete setkat s rýmou a kašlem. Děti je v kolektivu chytnou velmi snadno.

Co si tedy počít, když vaše dítě začne škrábat v krku a v noci z dětského pokoje slyšíte dráždivý kašel (http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php)? Možností máte několik. Hlavně začněte co nejdříve jednat.

Nezapomeňte na základní opatření

Než začnete přemýšlet, čím dítě vyléčit, zaveďte základní opatření. Mělo by odpočívat. Nejlepší je nechat odpočinout nejen tělo, ale i oči, takže na nějaké koukání do telefonu zapomeňte. Pokud to jinak nepůjde, pusťte dítěti pohádku v televizi.

Při každé nemoci je potřeba dodržovat dostatečný pitný režim a kašel není výjimkou. Dodejte malému tělíčku dostatek vláhy formou čajů nebo ovocných džusů. Ovoce je další složkou, kterou byste měli v potravě nemocného člověka posílit, jsou v něm totiž vitamíny.

Můžete vyzkoušet přírodní léčbu

Možná znáte některé babské rady, které slibují, že vyléčí nejen kašel u dětí (http://www.stoptussin.cz/kasel-u-deti.php), ale i u dospělých. Známý je například zázvorový čaj, který dětem pravděpodobně nebude chutnat. Má charakteristickou štiplavou chuť, tak jej klidně oslaďte medem. Med je ostatně také doporučovaným léčebným prostředkem na kašel. Dospělí si jej mohou dávat do panáka rumu či jiného alkoholu, dětem jej dejte rovnou na lžičku. Jen se nedoporučuje alergikům na pyl, u těch prý kašel dokonce zhoršuje. Dále pomáhají lékořice nebo jitrocelový sirup.

Vydejte se do lékárny

Zaručenou pomoc nabízí léčivé přípravky z lékárny. Až tam zamíříte, určitě buďte připravení odpovědět na otázku, zda hledáte lék na suchý, nebo vlhký kašel. K léčbě dráždivého suchého kašle potřebujete tzv. antitusika, například Stoptussin.

Je-li to možné, nechte dítě s kašlem doma. Jednak se rychleji vyléčí, jednak nebude bacil roznášet dál. Přece nechcete, aby musela další maminka stejně jako vy přemýšlet, čím nepříjemný kašel vyléčit.