Vytáhněte děti na hřiště

child-1372640_1280

Jestliže chcete dostat děti ven, budete je muset nalákat na něco důmyslného. Jinak je od počítačů, herních konzolí, smartphonů a tabletů prostě neodtrhnete. A nezapomeňte, že tyhle technologické vychytávky ven nepatří. Donuťte děti nechat je doma, ať se aspoň venku oči podívají někam jinam než do obrazovky.

Na obyčejnou procházku už dnes děti tak snadno nepřemluvíte. Procházet se je nuda a bolí z toho nožičky. Jelikož mají děti spoustu energie, je potřeba jim vymyslet něco akčního, při čem se vydovádí. Nemusíte hledat adrenalinové aktivity, bohatě postačí obyčejné dětské hřiště. Některá stojí za to.

Vytipujte si nejlepší dětské hřiště a vyrazte do přírody

Vezměte si tentokrát příklad z dětí a použijte svůj chytrý telefon nebo notebook. Na webu www.venkazdyden.cz najdete přehled dětských hřišť v celé České republice. Snadno zjistíte, kam jít s dětmi v místech, kde se příliš nevyznáte, ale hlavně rovnou uvidíte, co vás tam čeká. Jednotlivá hřiště jsou doplněná o fotografie a důležité poznámky (je v blízkosti WC, jsou tam lavičky, jaký je povrch hřiště atd.). Jednoduše vytipujete nejlepší místo, kde se děti tak unaví, že po příchodu domů nebudou mít ani energii na koukání do obrazovek.

Zapojte se do hry a vymyslete zábavu

Když už to děti nebude venku bavit, vymyslete jim nějakou dobrou zábavu. Vzpomeňte si, na co jste si hrávali za svých mladých let. Naučte je třeba skákat přes gumu, hrát školku s míčem, šipkovanou s úkoly apod. Tipy na venkovní hry najdete také na zmiňovaném webu VenKaždýDen.cz.

Naučte je milovat přírodu

Venkovní aktivity jsou pro děti důležité. Je alarmující, kolik času tráví u chytrých zařízení. Odborníci doporučují, že by se měly děti dostat ven každý den a za každého počasí. Posílíte tím jejich imunitu, naučíte je něco nového o přírodě a snížíte riziko výskytu ekzémů, alergií, astmatu a dalších zdravotních problémů. Bodejť by jimi děti netrpěly, když jsou dlouhé roky pěstovány jako květiny ve skleníku.

Přece nechcete dopustit, aby vaše ratolesti nevěděly, jak vypadá svět za oknem? Byl by hřích ochudit je o hřejivé paprsky slunce na tváři, zelenou trávu, cvrkot ptáků, vůni lesa a spoustu dalších hezkých podnětů, které smartphony nenasimulují.