Zanzibar – dovolená v ráji exotického koření

Občas všechny toužíme po dobrodružství, která zažívala královna Šeherezáda. Taková na nás čekají jen v Orientu. Blankytně modré moře, pestrobarevné látky, neznámé vůně exotického koření a sladkých parfémů. Dopřejte si dovolenou tak trochu jinak a vydejte se na Zanzibar. Poradíme vám, jaké je nejvhodnější roční období a z jakých pláží budete unesení.

Nejkrásnější destinace v Indickém oceánu

Abyste si na Zanzibaru užili nejen místního života, ale i bílých korálových útesů a průzračného moře, je dobré vědět, do jakých částí Zanzibaru se vydat. Africký ostrov má totiž jednu malou nevýhodu, která vás může na dovolené lehce rozčarovat. A tou je příliv a odliv převážně na východním pobřeží. Mění se tak rychle, že vám nedovolí užít si svobodného koupání v moři. Pokud plavání v moři není cílem vaší cesty, pak si na východním pobřeží užijete ty nejkrásnější rána, kdy moře hraje všemi odstíny modré, tyrkysové a zelené barvy. Díky odlivům můžete objevovat lehčeji podmořský svět. Mělké laguny poskytují neuvěřitelný vhled do světa malých ryb, korálů a mořských rostlin. Večer vás pak Zanzibar pohltí do rytmu afrických bubnů a dá vám vychutnat lahodné koktejly.

Okázalá letoviska i méně náročné ubytování

Plavání v moři si vychutnáte na severním a západním pobřeží. Snad nejznámější pláží je Ras Nungwi. Zde Zanzibar dovolená nabízí vše, po čem toužíte. Přímořská letoviska jsou luxusní a poskytují veškerý komfort. Písek je bílý, ve stínu palmových hájů se můžete kochat pohledem na modrou hladinu a opravdu si odpočinout. Pokud máte radši cestování na lehko, doporučujeme navštívit západní pobřeží. Ubytování je tu o něco levnější, lenošení na pláži je tu stejně skvělé, a navíc je tu i pár parádních barů. Na Zanzibar můžete vyrazit prakticky v každém ročním období, přes léto je tam příjemných 25 stupňů C a lehký vítr. Podrobnější nabídku a tipy na výlety si prohlédněte v CK DOVOLENÁ SNŮ.