Pomalu dřív, než se světu ukáže první sněženka po zimě, začnou se v ovzduší objevovat pyly olše, lísky či břízy. Pylová sezóna je téměř deset měsíců v roce, samozřejmě s ohledem na počasí. Některé dřeviny však své okolí dokáží plnit pylem už v lednu. Kýchání, senná rýma, zarudlé oči a zhoršené dýchání nás tak může potrápit i teď na konci února. S přicházejícím jarem je koncentrace pylů v ovzduší vyšší kvůli četnosti rostlin ve vašem okolí. Pokud vás alergie trápí, tak se určitě „těšíte“ na pravidelné sekání trávy či květy řepky. Co dělat proto, abyste si užili krásných jarních dní bez slz, svědění a trápení?
Alergie a životní styl
Mnoho lidí se s alergií setká až během svého života, proč tomu tak je? Nepřiměřená reakce imunitního systému je vyvolána ve chvíli přímého střetu s alergenem, ačkoli se s dispozicemi člověk rodí, alergie může propuknout v jakémkoli věku a v průběhu života se zlepšovat i zhoršovat. Ačkoli není přesně známo, proč se tak děje, některé studie tvrdí, že alergie souvisí i s psychickým stavem. Jakékoli oslabení organismu má jistě vliv na zvýšené riziko projevu alergie stejně jako vnější vlivy znečištěného životního prostředí, stravování a genetika.
Zkroťte svou alergii
Alergie může být mírná, ale i životu nebezpečná, proto je dobré být vždy o krok před ní. Ačkoli navštěvujete pravidelně alergologa a podstupujete vyšetření, jistě se vám také několikrát stalo, že v akutní chvíli lék na alergii (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/) v lékárničce chybí a získat předpis od doktora někdy trvá i několik dní. Existují i účinné léky na alergii bez předpisu (http://www.analergin.cz/analergin-neo/), které léčí různé projevy alergické rýmy nebo kopřivky. Ať už užíváte léky na předpis nebo bez něj, vždy je dobré začít s jejich užíváním včas. Úspěšně se vyhnete alergické reakci, když máte léčivou látku již v těle.