3 tipy, jak obléct děti do blátivé a chladné zimy


Vzhledem ke změnám počasí posledních let se už ve městech velmi málo setkáváme s klasickou zimou plnou mrazu, sněhu a ledu. Aktuální zimy jsou spíše o teplotách lehce nad nulou, spoustě bláta, velkém množství vlhkosti a vlezlém chladu. Tyhle zimy proto vyžadují jiný styl oblékání než ty klasické pohádkově bílé.

Zateplené gumáky jako základ

Typické sněhové galoše často v blátivých zimách nemají šanci obstát, proto stále více rodičů volí vhodnější holínky s nějakou teplou vložkou. Vyrábí se například holínky z lehké pěny a uvnitř je vyjímatelná merino vložka, která se dá snadno prát a v případě potřeby také dokoupit nová. Takové gumáky nejen že obstojí před vlhkem, ale především také pořádně zahřejí.

Pamatujte na déšť

Zimní oblečení pro děti je často připraveno na mráz a sníh, ale už nedokáže nabídnout komfort v dešti. Je tedy dobré mít k dispozici také pogumované oblečení s podšívkou, které zahřeje a zároveň nepromokne. Většinou se nedělají zateplené pogumované kalhoty, nicméně stačí koupit kalhoty o číslo větší a navléknout je třeba na softshellové kalhoty či tenčí oteplovačky. Případně pořiďte dětem také volnou pláštěnku.

Rukavice, čepice a nákrčníky

Základem všeho by měly být kvalitní rukavice, které neprovlhnou ani v dešti, případně je možné na klasické rukavice natáhnout ještě rukavice gumové určené právě do deštivých dní. Tak stejně pamatujte na teplou čepici, kterou ale lze dobře schovat pod kapuci. Dobrou volbou může být také kulka, která ochrání hlavu, uši i krk. Všechny tyto kousky byste měli mát pro každé dítě minimálně dvakrát, abyste byli vybaveni na případné ztráty. Zásoby můžete před zimou doplnit na e-shopu Olšákovi.cz.

I zima plná deště a bláta může být pro děti tím nejkrásnějším obdobím v roce, ale jen pokud je správně vybavíte a dopřejete jim patřičný komfort.