3 tipy, jak využít magnetickou barvu MagPaint pro tvorbu nástěnky


Magnetická barva MagPaint je speciální typ akrylové barvy, která obsahuje malé kovové feromagnetické částice. Když barvou natřete vhodnou plochu, budou na ní držet neodymové magnety. Přečtěte si, proč si magnetickou stěnu taky vytvořit.

Aby magnety na ploše držely, je potřeba nanést alespoň 3 vrstvy magnetické barvy MagPaint. Po rozmíchání můžete magnetickou barvu natírat štětcem nebo válečkem s velurovým chlupem.

Jeden litr barvy stačí asi na 3 m² plochy. K dispozici je půllitrové, litrové nebo 2,5l a pětilitrové balení magnetické barvy.

Kam se dá magnetická barva natřít?

Magnetickou barvu můžete natírat na stěnu v bytě, na tabuli, dřevěnou desku, na sádrokarton. Podmínkou je, aby byl povrch rovný a čistý. Každý nátěr nechte optimálně 4 hodiny uschnout, až pak nanášejte další vrstvu. Poslední nátěr nechte zaschnout 24 hodin.

Magnetická barva se dá přetřít běžnou barvou

Pokud magnetický nátěr natřete běžnou malířskou barvou, což jde, splyne se stěnou. Bude vypadat jako klasická malba, ale na části stěny budou držet magnety. Kouzelná stěna!

Které magnety na magnetické barvě a nástěnce drží?

K přicvaknutí na magnetickou stěnu i nástěnku jsou vhodné magnetky s neodymovým (pokoveným) magnetem, barevné magnetické figurky, magnetické kotouče i kvádry. Naopak moc se nehodí starší typy feritových magnetů, protože mají malou magnetickou sílu.

3 nápady pro využití magnetické barvy

1) Vytvořte na stěně v obýváku magnetické obrazce

Pomocí maskovací zakrývací pásky můžete magnetickou barvou na stěně v obývacím pokoji namalovat geometrické obrazce, trojúhelníky, čtverce, obdélníky, kruhy. Potom na ně přicvakněte malé magnety nebo pomocí magnetů dekorace a vytvořte si originální výzdobu obýváku. Vyrobte si své vlastní magnetky.

2) Natřete pruh nad kuchyňskou linkou

Kam v kuchyni umístit recepty, seznamy, soupisy surovin, nápady na jídelníček? Nad pracovní linkou v kuchyni budou hezky na očích. Natřete ji podle postupu výše magnetickou barvou a budete mít často využívané recepty po ruce. Jen pozor, ať vám magnet nespadne do mísy s moukou.

3) Magnetická nástěnka v dětském pokoji

Pro obrázky, malby, školní rozvrhy, fotografie od kamarádů se může hodit magnetická stěna i dětem v pokojíčku. Jednu ze stěn jim natřete magnetickou barvou a třeba i přemalujte barevnými malířskými barvami. Vertikální plocha na kreativní tvorbu se vždy hodí!

Všechny možné typy magnetů seženete na webu Unimagnet.cz. A další magnetickou inspiraci můžete načerpat na blogu Magnetik.cz

Kam si magnetickou barvu natřete?