Jaké čaje je vhodné pít na podporu plodnosti?


Problémy s početím má stále větší procento párů. Někdy se příčinu podaří najít, jindy lékaři nic nezjistí, přesto se nedaří. Než požádáte o odbornou pomoc, tedy umělé oplodnění, určitě není na škodu vyzkoušet nejrůznější bylinky a sílu přírody. Třeba formou čajů.

Jak může otěhotnění napomoci pití čaje? Divili byste se, ale existuje celá řada bylinek, o nichž se spekuluje, že mají pozitivní vliv na ženské zdraví. Známý svými účinky je například kontryhel extrakt – kapsle či čaj stimulují hormony a jsou doporučovány nejen při snaze otěhotnět, ale také v období klimakteria. A jaké další bylinky hledat? Typický čaj na podporu otěhotnění jich kombinuje rovnou několik.

Čaj podle Ludmily Mojžíšové

Ludmila Mojžíšová je známá svými na pánevní dno, které jsou doporučovány na léčbu neplodnosti. Čaj Ludmily Mojžíšové je tedy vhodné kombinovat právě s těmito cviky. V bylinné směsi se skrývá řebříček, šípek, mateřídouška, dobromysl, truskavec, heřmánek, čekanka, jitrocel a hluchavka. Tyto bylinky příznivě působí na sliznici dělohy, detoxikují tělo a léčí onemocnění močových a dýchacích cest. Výsledky by se měly dostavit po 2-3 měsících kombinace bylinné kúry a cvičení.

Čaj báby Radnické

Bába Radnická je uznávaná česká léčitelka. Čaj báby Radnické dokáže prokrvit sliznici dělohy, podpořit uhnízdění embrya, a tím zlepšit plodnost. Zároveň podporuje ukládání vápníku v kostech a vylučování odpadních látek. Na výsledky je opět nezbytné několik měsíců počkat, doporučuje se absolvovat 2 kúry (2 měsíce), pak dát 14 dní pauzu a poté zase 2 kúry.

Magický kontryhel

Za zmínku stojí také již zmiňovaný kontryhelový čaj na podporu otěhotnění. Tento čaj plodnosti by se měl pít dvakrát až třikrát denně po dobu šesti až osmi týdnů, poté následuje čtrnáctidenní pauza.

Ne každý má v tyto alternativní metody léčby důvěru, ovšem příroda je skutečně mocná čarodějka. Třeba svou sílu ukáže i vám!