Jak vybírat školní batohy pro starší děti?


V současné době sice děti na druhém stupni do školy nechodí, ovšem jednoho dne se to změní a také vaše dítko bude opět potřebovat dobrý batoh. Ten starý už se mu zdá příliš dětský? Pak je na čase pořídit nový a být připravený na návrat do školy. Jak ho však vybrat?

Školní aktovka pro prvňáčka se vybírá poměrně snadno. Budoucí prvňáček je ze své tašky nadšený, ať už je jakákoliv. Zamiluje se do motivu zvířátek nebo svého oblíbeného pohádkového hrdiny. Dospívající děti jsou však náročnější.

Geometrické vzory a jednobarevné batohy

Školní batohy pro 1. stupeň jsou ozdobené zvířátky, princeznami, fotbalovými míči nebo autíčky. Jak vypadá batoh pro šesťáka či deváťáka? Studentské batohy na sobě mají různé ornamenty, geometrické vzory, proužky, kostičky, jemná kvítka, puntíky, graffiti, případně mohou být jednobarevné. Dítě na druhém stupni už je každopádně dost zralé na to, aby si batoh vybralo samo, tak ho nechte. Tedy aspoň co se vzoru týče, ostatní musí rodič zkorigovat.

Dítě se stále vyvíjí, je třeba dbát na zdravý vývoj

Školní batohy pro 2. stupeň musí stále mít prodyšný zádový systém, polstrování, nastavitelné popruhy, reflexní prvky, být nepromokavé či vybavené nepromokavou pláštěnkou. Tohle jako rodič ohlídejte, protože i na druhém stupni je dítě stále ve vývoji, a pokud chcete, aby mělo zdravá záda, je třeba investovat do kvalitního batohu.

Studentský batoh nemusí být drahý

Školní batohy pro děti různého věku vyrábí i česká firma STIL, která má nyní na svém e-shopu zajímavé slevy. Batoh pro studenta zde pořídíte i pod 500 korun, přitom si můžete být jistí kvalitou.

Batohy STIL vynikají hlavní nízkou váhou a certifikacemi lékařů i dalších odborníků. K dispozici jsou rovněž sety skládající se z batohu, penálu, zástěrky, peněženky nebo dalších školních potřeb ve shodném designu. Kromě e-shopu pořídíte batohy STIL téměř v každém papírnictví.