4 tipy pro pohodové cestování při pronajmutí obytného vozu

 

Pronajmutí obytného vozu vám dává levnější variantu, jak s rodinou prožít úžasné dobrodružství, na které dlouho nezapomenete. Aby ale cesta proběhla bez problémů, vyplatí se věnovat pozornost několika věcem.

1. Pamatujete na rozměry vozidla

Když si pronajmete obytný vůz, počítejte s tím, že občas budete muset jezdit úzkými prostory. Ať jde o těsné uličky nebo pumpu, neváhejte a nechte jednoho z členů rodiny, aby vám s manévrováním pomohl a ukazoval vám směr.

2. Zacházejte chytře s vodou

Spousta lidí dělá chybu, že do nádrže natankuje zbytečně moc čisté vody, aby „bylo do zásoby.“ V konečném důsledku s sebou zbytečně táhnou několik desítek kilogramů zátěže, kterou by mohli natankovat až ve chvíli, kdy ji budou skutečně potřebovat – v cílové destinaci.

Tímto krokem zbytečně:

  • Zvyšujete spotřebu paliva kvůli vyššímu zatížení vozidla
  • Ztěžujete si kvůli vyšší hmotnosti ovladatelnost vozu

Odpadní vodu se také vyplatí průběžně vypouštět a nahradit ji novou. Abyste předešli vzniku zápachu.

3. Při parkování dávejte pozor na podklad

Obytný vůz něco váží a nejednomu řidiči se stalo, že zaparkoval na měkkém podkladu a druhý den zapadl. Vyhýbejte se písčitému a promáčenému povrchu a dejte přednost parkovacím místům s pevnějším povrchem.

4. Na co myslet u tankování

S ohledem na větší rozměry vozidla mějte na paměti, že ne každá pumpa se hodí pro vás. Často se stane, že řidič přijede na pumpu a kvůli úzkým prostorům má problém s vyjetím.

Proto vám doporučujeme si předem orientačně naplánovat pumpy, které po cestách využijete.

Na místě si také hlídejte stojan s ohledem na možný výjezd z pumpy a snazší přístup. Vyplatí se vyčkat delší frontu u prostor, které dovolí snazší vyjetí, než složitě manévrovat.

Rádi vás v naší půjčovně obytných aut upozorníme i na další tipy, které se vám při cestách s obytným vozem mohou hodit!