5 důvodů, proč potřebujete cestovní pojištění

Stále je dost lidí, kteří se vydávají do zahraničí bez cestovního pojištění. Tímto způsobem se ovšem vystavují celé řadě rizik, kterých by se mohli vyvarovat za pár desítek korun. Pojištění do zahraničí lze skutečně sehnat už od desetikoruny denně, takže výmluvy, že je příliš drahé, jsou naprosto bezpředmětné.

Spousta lidí si řekne, že pravděpodobnost, aby museli v zahraničí navštívit lékaře, je přece malá. Ano, ale je tady. Navíc dobré cestovní pojištění neřeší jen náklady za lékařské ošetření. Pojďme si v pěti bodech shrnout, proč byste ho měli mít i vy, a to při každé cestě za hranice.

1. Vyhnete se vysokým účtům za ošetření

V ČR za lékařské ošetření ve veřejné nemocnici neplatíte, protože jdou peníze z vašeho zdravotního pojištění. V zahraničí je ale všechno jinak, a pokud si myslíte, že vám bude stačit modrá kartička pojištěnce, jste pěkně na omylu. Neberou je ve všech zařízeních a co když nebudete mít čas hledat nějaké, kde vás na ni ošetří zdarma? Nebavíme se přitom o zrovna nízkých částkách, snadno může jít o desetitisíce.

2. Dostanete zaplacené ztracené věci

Některá pojištění se vztahují také na ztrátu a krádež věcí. Jistě je nemilé přijít o svá osobní zavazadla, a obzvlášť tehdy, když v nich máte něco cenného. Mnohé pojišťovny nabízí dokonce možnost připojistit si drahé jízdní kolo, lyže či cokoliv jiného, co s sebou vezete.

3. Nemusíte mít strach ze storno poplatků

Nikdo, kdo si zařizuje dovolenou, nepřemýšlí o tom, že by na ni nakonec nejel. Může se ale stát, že někdo z rodiny onemocní, nebo budete muset zůstat v práci. Letenka i zaplacený pobyt přijdou nazmar. Většinou dostanete své peníze zpátky, ale ne v plné výši, vždy existuje nějaký storno poplatek. Když si na výběr cestovního pojištění dáte pozor a zvolíte takové, které se vztahuje i na storno zájezdu, doplatí vám pak zbytek pojišťovna.

4. Způsobíte-li nehodu, zaplatí ji za vás pojišťovna

Také to není standard, musíte se dívat, zda pojištění tuto službu obsahuje. Zejména na hory se ale velmi hodí. Tam se snadno stane, že do někoho narazíte a způsobíte zranění, případně si dotyčný vaší vinou zlomí hůlku. Samozřejmě by správně vybrané cestovní pojištění mělo obsahovat i úrazové připojištění pro vás.

5. Dostanete odškodnění za zpoždění letu

Zpozdí-li se vám let, pojišťovna vám zaplatí za dlouhé čekání. Opět je potřeba zmínit, že tohle není standardní služba, budete muset zvolit vyšší a dražší úroveň pojištění, ovšem na druhou stranu, když už si ho budete zařizovat, tak ať vás kryje na všech frontách. Od toho tady přece je.