Poskládejte si vypínače a zásuvky dle svých představ

Dříve se na takové drobnosti příliš nedbalo. Ono vlastně ani nebylo moc na výběr. Vypínače byly bílé a nikdo nic neřešil. Dnes je ale možné si úplně všechno sladit podle svých vlastních představ. Lidé jsou kolikrát zmatení z toho, kolik mají vlastně možností.

Vypínače vyrábí mnoho značek. Většina z nich má několik řad, takže uspokojí skoro každého zákazníka. Jednotlivé řady mezi sebou obvykle kombinovat nelze, ale v rámci jedné máte možnosti si zvolit barvy rámečků. Například známá firma Schneider Electric má pět základních řad a třeba taková Schneider Unica je rozdělená ještě na 7 dalších podtypů. Rámečky Unica Basic jsou k dispozici jen ve třech decentních barvách, naopak rámečky Unica Colors přichází s dvaceti různými odstíny. Velkou výhodou je, že se barvy dají vyměnit snadno a rychle, takže když přemalujete místnost, prostě a jednoduše vyměníte i rámeček, aby se vypínač hodil.

Z čeho se vlastně skládá vypínač

Abychom si to trochu ujasnili, je potřeba si říct, že vypínač se nemontuje vcelku. Obvykle se skládá ze tří částí – strojku, rámečku a klapky. Strojek je skrytý, ten nevidíte. Klapka je ta část, jíž se dotýkáte rukou, a rámeček je okolo. Jak jsme si již prozradili, ten lze obvykle měnit – ale jen v rámci dané řady. Například u Schneider Unica Classmůžete vybrat varianty z kůže, skla, aluminia či břidlice. Schneider Unica Top se zaměřuje zase na kovové zpracování a rámečky Schneider Unica Plus na metalické barvy.

Sladit lze nejen zásuvky a vypínače

Pokud si vyberete od firmy, jako je Schneider, která se věnuje široké škále výrobků, získáte možnost sladit si veškeré domovní elektroinstalační přístroje. Zásuvky Schneider Unica a vypínače Unica použijete v každé domácnosti. Někde se ale uplatní také snímače přítomnosti, stmívače a další mechanismy Unica. Všechno si můžete pořídit v jedné řadě.