5 kritérií pro výběr školní tašky pro prvňáčka

školní batoh

Povedete po prázdninách vašeho potomka prvně do školy? Musí vám záležet na kvalitě tašky, ve které bude nosit školní pomůcky. Udělat při výběru sebemenší chybu se nevyplácí! Je žádoucí se věnovat hned několika kritériím.

  1. Provedení zad a váha

Podle normy ČSN 79 6506 by školní taška pro dítě na prvním stupni základní školy neměla vážit více než 1, 2 kg. Pozornost je třeba zaměřit na provedení zad. Ideální variantou jsou anatomicky tvarovaná záda s dostatečným množstvím polstrování, které by mělo být také na uchách tašky, aby nedřela. Výhodou je, pokud má taška pásek v oblasti hrudníku. Pomocí pásku se taška fixuje na tělo a lépe se nosí. Všechny tyto prvky jsou zásadní, protože bez nich by školní aktovka mohla negativně ovlivnit vývoj páteře a dokonce způsobit degenerativní onemocnění páteře.

  1. Dno

I aktovky pro prvňáčky musí mít pevné dno, které udrží několika kilogramovou zátěž. Lepší jsou dna z plastu, která mají malé nožičky. Takové provedení chrání dno před poničením a zašpiněním.

  1. Bezpečností prvky

Nezbytnou součástí musí být bezpečností prvky. I malý reflexní pásek může vašemu dítěti zachránit život, protože zvýší jeho viditelnost až na 200 m. Prodávají se školní batohy s integrovanými prvky na zadní části tašky. Pokud reflexní prvky chybí, dokupte je. Prodávají se přívěsky, pásky či odznaky.

  1. Materiál

Volte snadno udržovatelný a nejlépe voděodolný materiál. Lepší jsou tmavší barvy, na kterých nejsou tolik vidět nečistoty.

  1. Design – zapojte vaše dítě!

Jen si zkuste vzpomenout na sebe, jak moc vám záleželo na vaší školní aktovce. Každý prvňáček chce mít tu nejkrásnější, proto zapojte do výběru vaše dítě. Doporučujeme e-shop detskyeshop.cz. Čeká tu na vás široký výběr školních aktovek a batohů od špičkových výrobců Emipo, Belmil, Bagmaster, Topgal, PPkarton a dalších. Sežnete zde levně i všechny důležité školní potřeby.