Víte, že vysávání je jednou z nejjednodušších možností umytí oken?

robotický vysavač

Ne, neděláme si z vás blázny. Vysavač se nepoužívá pouze na koberce a podlahu, dají se s ním vysávat taky okna. Samozřejmě je na to potřeba trochu jiný typ vysavače, ale princip je podobný. Vzduchem odstraní nečistoty a okno se blýská čistotou. Kromě toho je to také daleko zábavnější než obyčejná stěrka a hadr.

Jak umýváte okna vy? Otřete je mokrým hadrem namočeným v saponátu a setřete stěrkou? To je dobrý způsob, ale docela zdlouhavý. Stěrka na okna za sebou navíc často zanechává šmouhy. Technologie se v dnešní době promítají do všech odvětví a úklid není výjimkou. Stěrku zahoďte, dnes se okna umývají vysavačem.

Jak funguje vysavač na okna?

Vysavač na okna zastupuje několik nástrojů najednou. Použijete ho jako ten hadr, kterým okno namáčíte, stěrku, kterou se okno setře, a vysavač, co doladí detaily. Jeho obsluha je velice snadná, zvládne to i méně technicky zdatná žena nebo dítě.

Do vysavače se nejdříve nalije čisticí prostředek, který se pak rozstříká na okno. Následuje setření hadříkem podobným mopu (je součástí balení vysavače). Nemusí to být dokonalé utření do sucha, účelem je jen odstranit nečistoty. Samy z okna prostě neodpadnou. Nakonec se vezme vysavač na okna a podobně jako jezdíte po okně stěrkou, se sklo přejede vysavačem pro vyčištění do sucha a bez šmouh. Vysávat se takhle dají rovněž parapety.

Kde se dá sehnat?

U nás je to ještě pořád docela revoluční výrobek, ale už se tady prodává. Tento neobvyklý čistič oken seženete v drogerii Xantea.cz, která dováží hodně zboží z Anglie. Prodává drogerii a kosmetiku a mnoho jejich výrobků se v Česku jinak sehnat nedá. Například robotický vysavač Pifco pochází z Velké Británie. Spoustu zboží mají označených vlajkou, takže výrobky z dovozu poznáte. Při objednání do 13:30 můžete mít svůj chytrý vysavač na okna doma už zítra. Kdo ho jednou vyzkoušel, už na něj nedá dopustit. Celá ta nepříjemná práce je díky němu mnohem pohodlnější, efektivnější a rychlejší.