7 zásad zdravého hubnutí

belly-2354_1280-1

Chcete zhubnout a dosáhnout požadované váhy? Myslete na své zdraví a hubněte tak, aby Vaše tělo netrpělo. Přečtěte si následující zásady zdravého hubnutí. Pokud se jich budete držet, Vaše hubnutí se usnadní a Vy budete krásnější a spokojenější.

Nejdůležitější zásady Vašeho hubnutí:

1) Rozhodněte se – Základem úspěšného zhubnutí je rozhodnutí zhubnout. Klidně si sepište své důvody pro hubnutí a až přijde krize, přečtěte si je. Nevzdávejte svůj boj a raději překážky zdolávejte.

2) Mějte větší výdej než příjem – Pokud chcete úspěšně zhubnout, je potřeba mít větší energetický výdej než příjem. Dejte však pozor – snižte svůj příjem o přibližně 500 kalorií denně. Přílišné extrémy snižování kalorií by mohly mít za následek zdravotní potíže nebo tzv. jojo efekt.

3) Změňte stravovací návyky – Uvědomte si, že hubnutí neznamená hladovění a zapomeňte na drastické diety a hladovky. Čtěte odbornou literaturu a zjistěte si informace o jednotlivých potravinách. Držte se doporučení, které potraviny je vhodné jíst ráno, odpoledne či večer. Nešetřete na svém těle a dopřejte si kvalitní potraviny. Místo sladkostí volte raději ovoce, večer k televizi si místo chipsů nakrájejte zeleninu a místo uzenin si dopřejte kvalitní rybí či kuřecí maso.

4) Pohyb – Pohyb je jednou z nejdůležitějších věcí při hubnutí. Najděte si aktivitu, která je Vám příjemná a která Vás dostatečně rozpohybuje. Pokud nejste zrovna fanoušci sportu, choďte více pěšky nebo jezděte na kole. Pokud začnete aktivně s pohybem, doporučujeme používat i L-Carnitine.

5) Udržujte pitný režim – Pijte vodu, vynechte slazené nápoje a alkohol. Abyste zhubli, je ideální denně vypít cca 3 litry vody.

6) Zjišťujte a vzdělávejte se – Najděte si materiály o zdravém stravování a životním stylu a vzdělávejte se. Brzo budete sami vědět, co je pro Vás dobré. Zjistit můžete například i to, jak si uvařit zdravěji svíčkovou s knedlíkem nebo oblíbenou bábovku.

7) Ve více lidech se to lépe táhne – Najděte si přátele, kteří se snaží také zhubnout. Můžete se vzájemně podporovat a „donutit“ se k lepším výkonům.