8+1 nejoblíbenějších zážitkových dárků


Zážitek, který se vryje do paměti, je památka na celý život. Prohlédněte si ty nejlepší. Hodí se pro partnera, rodinu i kamarády. A dobrá zpráva pro ty, kdo svátky řeší na poslední chvíli. Zážitek pořídíte i 5 minut před rozbalováním dárků. Poukaz totiž dorazí obratem.

1. Pivní hotel ocení milovníci zlatého moku

Zážitek pro příznivce piva, ale i muže, který si chce užít volno a vychutnat si chmelový nápoj v jedinečném prostředí. V Česku totiž vznikl unikátní pivní hotel. Druhý takový najdete jen ve Skotsku. Na tomhle místě se ochutnávají skvělá piva ze zdejšího pivovaru. Obdarovaný si užije i soukromou pípu. Žádné chození se džbánkem na bar nebo čekání na obsluhu. Degustovat může kdykoli.

V mezičase může relaxovat v pivních lázních a čerpat síly ve wellness. I tam mají pípu, hned po ruce. A o hladu také nebude. Místní kuchyně je skvělá a hodí se k nabízeným chmelovým skvostům. Mají i vína, kdyby toho piva bylo náhodou dost.

Obdarovaný může vyrazit s kamarády i s vámi. Pivo má totiž blahodárné účinky. Chmel, pivovarské kvasnice a slad podporují látkové výměny, vyplavení škodlivých látek z těla a také uvolnění napětí, únavy a stresu. 

2. Let balonem představuje krásný dárek pro rodiče

Jakmile vidíme letět balón, koukáme na nebe a sníme. Teď je skvělá příležitost snění s hlavou v oblacích dopřát třeba rodičům a pořídit jim vyhlídkový let balónem. Zažijí svět z nové perspektivy. Budou koukat ptákům do hnízda, pozorovat šrumec na zahrádkách nebo traktory na poli. A navíc: ticho nahoře je vážně dechberoucí. 

A pokud to chcete s plnou parádou, můžete jim k letu balonem dopřát i ubytování na zámku, kde si užijí procházky zámeckými zahradami. Mohou navštívit muzeum balónového létání, projít se po zákoutích Vysočiny a rozjímat nad krásným víkendem u skleničky dobrého vína a večeře. Na samotný let pak vyrazí přímo z nádvoří zámku, kdy je odvezou na místo letu i zpět. 

3. Degustace vín potěší partnera, kamarádku i rodinu

Pěkná lahvinka potěší každého partnera, který má rád víno. Ale řízená degustace vína, kde ochutná několik lahodných sklenek a ještě se o nich něco dozví – to je dárek, z něhož se zaraduje. Navíc se naučí víno správně pít a zjistí více o pěstování. Pak vám své nabyté vědomosti může předat třeba při láhvi toho nejlepšího, co na degustaci měl.

Stejně tak můžete obdarovat kamarádku a vyrazit na degustaci s ní. Užijete si příjemný večer, kdy máte čas probrat věci, na něž se při běžném shonu nedostává. Ideální dárek je to i pro rodiče, kteří si mohou užít chvíli ve dvou. Ochutnávku vín jde udělat i doma. V dnešní době se to přímo nabízí. Stačí koupit jednu z nabízených variant a domů vám přijde bedna vybraných lahví. Se someliérem se setkáte online, on vás vzorky provede.

4. Tandemový seskok je ten správný adrenalin

Let letadlem do až 4 000 metrů, kdy srdce buší jako o závod. Tandemový seskok je pro chlapa pořádný dárek. Slyšíte jen hučení letadla a pokyn tandemového parťáka, že je čas. Pak vykročíte do prázdna a letíte volným pádem až 200 km/h. Váš milý si užije zábavu a odejde se zážitkem, který mu bude dlouho kolovat v žilách.

Báječně si odpočine a vyčistí hlavu, protože při seskoku rozhodně nebude mít čas myslet na cokoliv jiného. Navíc si domů přinese video a může tak vzpomínat na to vzrušení a jedinečné pocity. A kdo ví, třeba mu k dalším Vánocům dáte už samostatný skok padákem z letadla. Tentokrát bez instruktora na zádech.

5. Surf arena potěší sportovce i dobrodruha

U tohoto dárku si člověk vyzkouší rovnováhu a odolnost vůči vodě na surfařském prkně. Písečné pláže a hřející slunce jsou teď sice nedostupné, ale Surf Arena v Praze má simulátor, který nemá v Evropě obdoby. Navíc nezáleží na počasí, vše je indoor. K ruce bude mít zkušeného instruktora. Vysvětlí základní techniku a ukáže, jak se na prkně držet. Pak se obdarovaný už může klouzat na vlnách. Na památku dostane i video

6. Bungee jumping – zážitek plný adrenalinu

Adrenalinový zážitek, při kterém si obdarovaný užije i stav beztíže. Bungee jumping je dárek, na který jen tak nezapomene. A pokud jste dobrodružný typ, skočte spolu! Tandemový bungee jumping je stejně skvělý, jako když skočíte separé. Navíc získáte nadšení ze společné odvahy.

Je úplně jedno, jestli skočíte z jeřábu, věže nebo se rozhodnete pro most, stejně si budete pamatovat jen bušení v hrudníku, bezvládné tělo a úsměv po seskoku. 

7. Simulátor letadla. O pilotování snil každý kluk

Každý kluk si v dětství hrál s letadlem. Proto pilotování dopravního letadla neodmítne. Letecký simulátor mu ukáže, co vše práce pilota obnáší. Během letu se dočká i adrenalinu – zažije špatné počasí, přistání v obtížném terénu nebo výpadek motoru.

Nadšenec her pak zaujme simulátor bojového letounu – pilotování legendárního stíhacího letounu už čeká. A díky 3D brýlím zakusí realitu strategického boje se vším všudy. Při letu v bojové stíhačce zase může vyzkoušet bojové a obranné manévry, obsluhu radaru, útok na vzdušné cíle nebo shození bomby.

8. Větrný tunel pro chlapa zn. ideál

Letecké zážitky muži docení více než ponožky nebo flanelovu košili. Obdarovaný si ve větrném tunelu vyzkouší volný pád bez toho, aniž by nastoupil do letadla. Zažije sílu větru o rychlosti až 270 km/h. To vše v tunelu, který je šířkou 4,3 m a výškou 12 m jediným podobných zařízením v ČR. Ne nadarmo se mu říká hurricane factory.

Při letu může mít i speciální 3D brýle, takže se ocitne ve virtuální realitě dle vlastního výběru. Čeká ho tak příjemné dilema, jestli zkusit volný pád vesmírem, skok padákem nad Prahou, vyhlídkový let nad Manhattanem nebo se proletět nad španělským pobřežím. 

9. Dárkový poukaz – spolehlivý univerzál

A pokud si stále nejste jisti, je tu skvělý dárkový poukaz na zážitek. Vyberte si sami z nepřeberného množství zážitků. Namátkou jmenujme jízdu bagrem, únikovou hru, paintball ve virtuální realitě, kurz přežití, jízda sportovním vozem, lahodnou degustaci… 

Zážitek navíc seženete i na Štědrý den. Hned po objednání vám totiž přijde do e-mailu. Na uplatnění dárku má obdarovaný čas 24 měsíců. A pokud by mu přece jen nesedl, poukaz do šedesáti dnů vrátíte či zdarma vyměníte za jiný.

Všechny zážitkové dárky a poukazy seženete na Zážitky.cz.