Lámete si hlavu s vánočními dárky pro blízké? Už nemusíte!


Vánoce se blíží! Jestlipak už máte koupené dárky pro své blízké? Stále tápete? Pak vám s výběrem trošku pomůžeme.

Vánoce patří mezi nejkrásnější svátky v roce. A také finančně nejnáročnější. Vánoční dárky v závislosti na počtu obdarovaných mohou udělat pěknou díru do rozpočtu. Obzvláště pokud každého chceme potěšit ne zrovna levným dárkem. Někteří se dokonce kvůli Vánocům neváhají zadlužit, což výrazně nedoporučujeme. I vánoční dluh totiž budete muset splatit.

Obdarovat blízké se zkrátka musí

To však nic nemění na faktu, že obdarovat blízké patří mezi jakési nepsané povinnosti. Finanční stránka však nebývá jediným problémem, s nímž se před koncem roku potýkáme. Často si s výběrem nevíme rady. I přesto, že v obchodech je v současné době téměř všechno, když dojde na lámání chleba a my máme vybrat zajímavý a neotřelý dárek třeba pro dědu, tak zkrátka nevíme, co mu koupit. Já třeba stále tápu nad vánočním dárkem pro svého otce. A má dcerka se zase přišla poradit, co má koupit svému chlapci. A takhle to je i ve spoustě dalších rodin. Proto je dobré si udělat takový předvánoční průzkum trhu. A inspirovat se. Existuje spousta vánočních dárků, které nás jednoduše nenapadnou.

Zaměřeno na dárky pro muže

Vybíráte dárky pro muže? Hlavním parametrem výběru je samozřejmě věk obdarovaného. Jiný dárek budete vybírat pro teenagera a jiný pro seniora. Vhodné je také přihlédnout k zálibám obdarovaného. Libuje si v adrenalinových sportech? Tak mu pořiďte poukaz na seskok padákem. Máte v rodině náruživého čtenáře? Pak samozřejmě vhodným dárkem bude kniha. Nebo nadšeného kuchaře? Tak ho vybavte nějakým praktickým elektrospotřebičem, který mu s vařením pomůže – mixérem, sendvičovačem, grilem. Využít však můžete i nějaké nemilé situace. Rozbil se dědovi televizor? Tak mu pořiďte nový. Stejně jako mobilní telefon či tablet. Dárek ale může být i ryze praktický. Co třeba holicí strojek, nebo nějaký doplněk do auta?

Zaměřeno na dárky pro ženy

Vybíráte dárky pro ženy? Zde jsou možnosti téměř nepřeberné. Ženu potěší parfém, žehlička na vlasy i luxusní punčocháče. Opět doporučujeme spolu s věkem obdarované vzít při výběru dárku v potaz i její zájmy. Nadšenou hospodyňku zcela jistě potěší multifunkční robot. Nebo robotický vysavač. Či jakýkoliv jiný elektrospotřebič, po němž touží. Sportovně založené ženě určitě udělá radost fitness náramek. Velké oblibě se ale stále těší kávovary, kulmy a chytré květináče.

Klidně si udělejte nenápadný průzkum a zeptejte se, co by si dotyčná či dotyčný přál. V každém případě nekupujte ponožky, šálu ani rukavice. Těch jsme v minulosti pod stromečkem našli tolik, že je mnohdy nosíme dodnes. Tak, šťastné a veselé.