Pohodlnější léto s permanentním make-upem v Praze

Permanentní make-up v Praze líčení, o které se už žena nemusí víc starat.  S příchodem léta a horkých dní se to stává opět atraktivnější představou. Zřejmě každá už někdy řešila potem rozmazanou řasenku, tmavé šmouhy od očních linek a sklenici mojita s otiskem rudé rtěnky. Tohle všechno s permanentním make-upem odpadá!

Kdy volit permanentní make-up?

Právě jarní měsíce se můžou zdát těmi nejlepšími kdy podstoupit tento druh líčení. Léto se blíží a dovolené či chvíle „venku“ jsou právě nejlepšími momenty, kdy přirozené nenáročné líčení žena ocení. Na druhou stranu slunce ještě není tak ostré a nehrozí dlouhodobé opalování. Slunečnímu záření by se totiž měla pokožka po dobu hojení zákroku vyvarovat.

Odměnou ale bude zvýraznění přirozené krásy a značná úspora času, kterou jinak trávíme před zrcadlem každodenním líčením a odličováním. Permanentní make-up zajistí, aby tvář byla upravená, a přitom se nemusela zatěžovat vrstvy zbytečných líčidel, což právě během horkého počasí jistě mnohé ženy uvítají. Bez starostí se můžou věnovat sportu, plavání i saunování, aniž by si dělaly starost o svůj make-up. Právě mezi sportovci či lidmi po chemoterapii je permanentní make-up nejoblíbenější.   

Naopak počkat by měly těhotné a kojící ženy, alergici či vážně nemocní (například cukrovkáři) by měli zákrok prokonzultovat s lékařem.

S permanentním make-upem zůstává obličej netknutý

Snem každé ženy, jako vystřiženým z amerického filmu, je probudit se ráno s již upraveným obličejem. Žádné plížení se do koupelny a rychlá úprava, než se probudí drahá polovička nebo přijde návštěva. Ty, které nemají to štěstí, aby dokonale vypadaly od přírody, můžou právě pro splnění tohoto snu využít trvalé nalíčení. Odpadá zároveň i problém během sportování nebo horkých dní, kdy se obličej zapotí a líčení se rozmaže. Výhodou je samozřejmě i ušetřený čas, který žena stráví před zrcadlem. S permanentním líčením mnohdy stačí už jen řasenka a pudr. A ty, které jsou rozhodnuté odložit i řasenku, můžou zvýraznit své řasy jejich permanentním prodloužením. Koneckonců výrazné řasy se blíží jako nový trend kosmetického průmyslu.

Komu permanentní make-up svěřit?

Ačkoliv slovo permanentní evokuje představu „doživotní“, napořád tento make-up není. Podle typu pleti vydrží několik měsíců až let a pak je možné jej znovu obnovit. Není to tedy naštěstí jako s tetováním, které nás může omrzet, nebo se prostě nepovede podle našich představ, a zůstane nám navěky. Přesto by se každý, kdo zvažuje permanentní make-up, měl svěřit do rukou zkušených odborníků. Je nezbytné, aby studio nabízelo konzultace před a následnou korekturu po samotném zákroku. Omezí se tím možnost, že se na obličej nanese tvar nebo barva, která mu nebude slušet. To, co hraje při výběru kosmetického studia největší roli, je dlouholetost praxe a kvalifikace podložená certifikáty. A pak samozřejmě spokojenost předchozích zákazníků. Rozhodně se v tomto případě vyplatí investovat více a mít záruku kvalitní péče, než ušetřit a poté řešit nepovedený zákrok na obličeji.

Co je tedy permanentní make-up a má rizika?

Jde v podstatě o pigmentaci pokožky, do které se jemnou jehlou vnášejí přírodní barviva. Ty se po čase vstřebají, takže je potřeba líčení opět oživit. Permanentní make-up se nejčastěji nanáší na rty, obočí či jako oční linky. Pro někoho, kdo není zvyklý se příliš líčit, může permanentní make-up znamenat úplné vyřešení problémů. Ráno může jen řasy přetáhnout řasenkou a vyrazit. Ostatním slouží jako podkladová vrstva pro další líčení, díky které ušetří čas. Nedocenitelným se může stát pro lidi, kteří nemají vlastní obočí, nebo ho mají velmi slabé. A také pro ženy s brýlemi a kontaktními čočkami.

Představa „tetování“ do obličeje může samozřejmě vyvolávat nejistotu a obavy z případných rizik. Těmi můžou být alergické reakce těla či nepovedená aplikace neodborné kosmetičky. Ten, kdo si nicméně pohlídá, že je jeho zdravotní stav v pořádku a že navštěvuje zkušené experty, může se s klidem ponořit do představ o své nové vizáži.

Cena permanentního make-upu se odvíjí studio od studia, ale není nic nezvyklého za něj zaplatit až pět tisíc. Jednorázově se to může zdát jako příliš velká částka (vždyť rtěnka nebo tužka na obočí stojí pár korun), nicméně nezaplatitelným přínosem permanentního líčení je podtržení přirozené krásy a zvýšení sebevědomí. To koneckonců za něco stojí. A pokud uvážíme, že tento make-up vydrží minimálně rok, pak takováto vylepšená bezstarostná tvář stojí jen asi deset korun denně. Ostatně celkově za kosmetiku jsou ženy ochotné utratit měsíčně mnohem víc.

A jak tuto cenu vnímáte vy? Stojí to za to? Nebo jste raději zastánci přirozené krásy a tváře bez líčidel, i když může mít své nedostatky?