Jaké vlastnosti by měly erotické masérky mít? Podívejme se blíže na to, co tato profese vyžaduje

Erotické masérky mívají nezaslouženou pověst prostitutek. Povaha jejich práce se ale podstatně liší. A stát se erotickou masérkou vyžaduje něco více, než pouze pěknou tvářičku a ochotu působit v této branži.  Co tedy dělá v tomto směru profesionálku? To probereme vzápětí!

Vzhled není u erotické masérky na prvním místě

Nebudeme zastírat, že na vzhledu do jisté míry záleží. Je pravdou, že spousta klientů preferuje mladé a atraktivní dívky. Je ale i nezanedbatelný počet těch, kteří dají přednost zralejším a zkušenějším ženám. Kolik zákazníků, tolik chutí. Pro řadu z nich je dovednost v tomto oboru silnější kartou, než pouhý vzhled, což nás přivádí k dalšímu bodu.

Zkušenosti se nikdy neztratí

Co některým masérkám možná chybí na vzhledu, mohou bohatě dohnat na samotné znalosti tohoto řemesla. A že je zde opravdu stále co se učit. Erotické masáže zahrnují opravdu široké spektrum technik, ať jde o kluzké nuru, meditativní tantru, nebo tvrdší BDSM proceduru.

Nemluvě o tom, že správná erotická masérka by měla zvládnout také konvenční švédské masážní techniky, případně zabrousit i do oblasti východní fyzioterapie – druhů masáží, které by měla správná terapeutka zvládnout, je více, než dost. Stát se v tomto oboru profesionálkou, to se rovná stovkám, neřkuli tisícům hodin dřiny. 

Fyzická kondice je často přehlíženou kvalitou dobré terapeutky 

Jakékoliv masírování, ať již erotické či nikoliv, si žádá nemalou fyzickou zdatnost ze strany terapeuta, zejména pokud má takto zvládnout vícero klientů denně. Proto je pro masérky naprosto zásadní držet se v kondici, cvičit a zdravě jíst. Řadu klientů ani nenapadne, že jsou pro danou terapeutku v ten den třeba již desátí v řadě – a že se přitom musí každému věnovat s neztenčenou vervou.

Bez otevřené komunikace to nejde

Umět s klientem mluvit a zároveň mu naslouchat – to odlišuje dobrou erotickou terapeutku od té špatné. Ještě před samotnou masáží by měl být klient detailně seznámen s jejím postupem, ale i s případnými limity, které ani jeden z nich nemá překračovat. Dobrá masérka by měla zákazníka podporovat v tom, aby se vyjádřil, co mu je či není příjemné. Měla by umět vnímat i neverbální signály těla a přizpůsobit jim samotnou masáž. Zkrátka přistupovat ke každému klientovi individuálně – a tak zaručit, že se ještě mnohokrát vrátí!

Dochvilnost a profesionální přístup dělá divy

Terapeutky, které k tomuto povolání nepřistupují jako k plnohodnotnému byznysu, v něm pravděpodobně příliš dlouho nevydrží. Být dostupná pro telefonáty klientů, případně jim obratem volat zpátky, by mělo být samozřejmostí (v první řadě platí pro ty na volné noze, ostatním většinou vyřizuje objednávky konkrétní salón). Klíčová je také absolutní dochvilnost (nedostavení se v termínu vysílá celou řadu špatných signálů) a především touha se ve své sféře neustále zlepšovat.

Terapie je to občas více, než fyzická…

Řada klientů, kteří erotické masáže vyhledávají, tak činí nejen pro uvolnění tělesné, ale i psychické. Hledají někoho, s kým se mohou cítit dobře, a případně se mu i svěřit. Masérka samozřejmě není psychoterapeut, ale dar naslouchání by jí tak jako tak určitě chybět neměl. Řada lidí hledá nejen někoho, kdo uleví jejich tělu, ale i někoho, kdo si je poslechne. Empatie je proto jednou z klíčových, ale často podceňovaných vlastností dobré erotické masérky. A často to nejsou ty nejhezčí, nýbrž ty nejpříjemnější a nejpřátelštější dívky, k nimž se klientela vrací nejraději.

Takové vlastnosti jsou tedy pro tuto branži klíčové – věříme nicméně, že se neztratí ani u jiných povolání.

Jaké vlastnosti si toto povolání vyžaduje podle vás? Neváhejte napsat svůj názor do sekce komentářů!