Parkování letiště Václava Havla nenabízí ceny jako ostatní parkingy

Pro mnohé je parkování letiště Václava Havla a jeho systém komplikovaná záležitost. Už při příjezdu můžeme vidět několik parkovacích domů a dvě hlavní parkoviště před terminály. Dále je v okolí několik neoficiálních parkovišť na dlouhodobé parkování. Která z nabízených možností je nejlepší?

Je potřeba vybírat podle preferencí, doplňkových služeb a také ceny. Většina firem nabízí možnost dlouhodobého parkování na solidním zabezpečeném pozemku. Pojištění, mechanické ochrany proti vniknutí i kamerový systém bývají standardem. Vaše auto by mělo být během pobytu chráněno proti poškození nebo odcizení. V některých případech je i 24h služba přítomna na parkovišti.

Auto máte zaparkované v parkingu. Jak se dostanete k terminálů?

Standardní službou bývá odvoz klientů parkoviště k odletové haly a následně zpět. Samozřejmostí jsou dětské sedačky a prostorné vozy, které uvezou dostatečný náklad.

Běžnou doplňkovou službou bývá také mytí aut. Jakmile dorazíte na parkoviště, přenecháte své vozidlo obsluze a vydáte se na cesty, můžete se po návratu těšit na svěží vzhled nově umytého vozidla.

Aby byli služby ještě lepší, některé parkovací domy zajišťují balení kufrů do ochranné fólie. Ty chrání vaše zavazadla před nešetrnými přesuny v letištních halách a útrobách letadla. Služby se pohybují okolo 100 Kč za jeden kufr.

Dobrá zpráva pro všechny řidiče přijíždějící na letiště Václava Havla

Na začátku ledna roku 2017 totiž začala platit výjimka na zpoplatněné úseky dálnic. V některých místech dálnice totiž nepotřebujete dálniční známku, i když jedete po dálnici!

V našem případě je to skvělá zpráva, protože jediná hlavní cesta vedoucí na letiště Praha se následně mění na dálnici D7, která vede na Slaný.

Počáteční úsek vedoucí z Prahy až k Exitu 3, který následně zatáčí ke Kněževsi je nově bezplatný a všichni řidiči jedoucí po tomto dálničním úseku nejsou nuceni využít dálniční známky.

Což je právě onou výhodou, protože na této trase máme jeden z exitů na letiště.

Můžu zajet na expresní parkoviště levněji?

Vyrážíte na expresní parkoviště opakovaně? Nabízí se varianta levnějšího vjezdu. Kromě denního limitu na jeden vjezd zdarma,  zaplatíte standardně 100,- za každý další. Což se může poměrně prodražit, když například vyzvedáváte klienty na letišti každý den vícekrát.

Vhodným řešením je pořízení tzv. hodnotové karty. Tato předplacená karta totiž umožňuje opakovaný vjezd na parkoviště za zvýhodněnou cenu. Za každý jeden opakovaný vjezd zaplatíte o 60 korun méně, tedy 40 Kč ze jednotlivý vjezd.

K vyřízení této šikovné karty je potřeba jen vyplnit krátký formulář, kde vyplníte spz vozu, název společnosti a kontaktní údaje. Na místě pak dostanete svojí předplacenou kartu a můžete vyrazit. Celé vyřízení je otázka několika minut. Počáteční náklady jsou také přijatelné. Za kartu je potřeba nejdříve zaplatit zřizovací poplatek 235,- Kč. Následně kartu dobijeme částkou 500 nebo 2000 Korun. Ty se nám následně načtou na kartu v podobě tzv. kreditů.

Ty totiž budou stačit na průjezd vstupní bránou. Po každém projetí brány se nám odečte 100 kreditů, což je ekvivalent 40,-. Po průjezdu uvidíme také aktuální zůstatek karty. Jakmile se budeme blížit nulovému zůstatku na kartě, můžeme jí jednoduše dobít v platebním terminálu u výjezdu z letištního parkoviště. Ten přijímá platby hotově i pomocí platebních karet. V případě, že bychom na letiště jezdili opakovaně, například 4x denně v běžné pracovní dny, mohli bychom denně ušetřit až 120,-. To je 2400,- měsíčně a 28.800,- ročně!

Jak dlouho dopředu bychom měli být na letišti?

Standardně se doporučuje být na letišti 2h před samotným letem. To je dáno časem, který je potřeba k odbavení zavazadel, pasové kontrole a dalším krokům před odletem. Parking je samozřejmě také nutné započítat do celkového časového rozvrhu. Terminály 1 i 2 totiž nabízejí možnost expresního parkingu.

To v praxi znamená, že na 15 minut máte zdarma vjezd na parkoviště, kde můžete vyložit zavazadla a přejít do nedalekého terminálu. Poté musíte z parkingu odjet. Po vjezdu vždy dostanete parkovací lístek a ten pečlivě uschovejte. Bez něj totiž nemůžete z parkingu vyjet ani případně zaplatit delší pobyt a přivolaná obsluha vás samozřejmě nepotěší pokutou za ztrátu lístku.