Akrylové nehty nebo gelové, které zvolit?

hands-1283917_640

Málokterá žena se může chlubit pevnými přírodními nehty, které vydrží dlouhé a nelámou se. S dnešními technologiemi už ale není nejmenší problém si je vykouzlit. Hitem posledních let jsou bezpochyby gelové nehty, ale věděly jste, že akrylové nehty mají oproti nim jednu důležitou výhodu?

Spousta lidí ani netuší, že mezi gelovými a akrylovými nehty je nějaký rozdíl. Pro začátek si to tedy pojďme ujasnit. K modelování gelových nehtů je zapotřebí UV lampa, zatímco akrylové nehty se jen vytvrdí modelovací tekutinou. Pak se dají nazdobit libovolnými laky, nálepkami a kamínky.

V čem jsou akrylové nehty oproti gelovým lepší?

Především jsou odolnější. Pokud ráda pracujete na zahrádce, ťukáte celý den do klávesnice, nebo doma umýváte nádobí, o gelových nepřemýšlejte. Raději si trochu připlaťte za akrylovou variantu, která je pevnější.

Gelové nehty se rády odlupují, stačí jeden zničený nehet a vaše ruce vypadají hrozně. Chtěla jste, aby budily upravený dojem, ale výsledek je přesně opačný. Zbavit se zbylých devíti nehtů přitom taky není žádný med. Dá se to, ale je to pracné. Akrylové nehty se odstraňují mnohem snadněji.

Co se o nich říká?

O akrylových nehtech koluje několik mýtů, které se vám pokusíme vyvrátit. Tím prvním je fakt, že jsou nebezpečné, protože hrozně smrdí. Je pravda, že mají charakteristický zápach, ale to přece hned nemusí znamenat, že jsou vyrobené z nebezpečných chemikálií. Poukazuje to pouze na to, že se tenhle odér nelíbí vašemu mozku.

Hloupá je také pověra, že pod akrylem nemohou vaše přírodní nehty dýchat. Dovolte, abychom vám prozradili tajemství. Nehty nedýchají. Jsou tvořeny zhruba stovkou vrstev mrtvých keratinových buněk. Z tohoto hlediska je tedy úplně jedno, zda sáhnete po gelu nebo akrylu.

I akrylové nehty zvládnete doma

Jistě jste viděla už spoustu rad a sad na gelovou modeláž nehtů svépomocí. Přesně takhle doma určitě zvládnete i tvorbu krásných akrylových nehtů, které dlouho vydrží. Potřebné vybavení zakoupíte v e-shopu Nehtyprofi.cz. Začít můžete třeba už zítra, protože pokud stihnete objednávku do 15 hodin, následujícího dne máte zásilku doma.