Vnímejte své bydlení i skrze vůně

IMG_9915

Co si pomyslíte, když vejdete do bytu nebo domu, kde vás mile překvapí příjemná vůně? Takový interiér na vás jistě působí čistě a svěže a bezesporu se zde budete cítit skvěle. A naopak, pokud bydlení zapáchá, cítíte plíseň či ještě něco horšího? V tu ránu byste se otočili zpět a rychle pryč? Přesně tak! Na celkový dojem z bydlení nemá vliv pouze pohled, který vnímáme očima, ale i jinými smysly. Stručně řečeno: voňavý domov = příjemný domov.

Dnes existuje mnoho způsobů, jak byt provonět. Řešení nabízí finanční investice do různých osvěžovačů, bytových parfémů a jiných chemických prostředků. Jde to ale neudělat jinak? Ono to totiž lze. Stačí uklízet a zakomponovat do bytu ty správné dekorace.

Základem je úklid

Ať už je to pro někoho méně či více oblíbená činnost, základem voňavé domácnosti je pravidelný úklid. Jedině tak se zbavíte nejrůznějších pachů. A to vůbec nemusíte používat chemii. Mnohdy stačí i obyčejná voda. Třeba s octem nebo sodou.

Aromatické svíčky a jiné vůně

Zabít dvě mouchy jednou ranou a spojit užitečné s příjemným můžete zapálením vonné svíčky. Jen si vzpomeňte, jak je krásné, když si v období adventu zapalujeme jednu svíci po druhé. Vezměte si z této vánoční dekorace příklad a zpříjemněte si běžné večery aromatickou svíčkou. Ta vám byt provoní a navíc vytvoří dokonalou romantickou atmosféru. K dostání jsou nejrůznější vůně, takže jistě najdete takovou, která je vám příjemná.

Snímek obrazovky 2016-08-18 v 20.00.58

Zdroj fotografií: Harasim velkoobchod

Živé květiny

Pokojové rostliny a květiny rozveselí každou domácnost. Vnesou do interiéru kousek přírody. Co třeba takové oblíbené pokojovky, jakými jsou orchideje. Ty představují pro každé bydlení určité zpestření, ale nejsou aromatické. Zaujmou svými krásnými květy, ale co do provonění interiéru vám příliš platné nejsou. Doplňte nearomatické a umělé květiny těmi voňavými. Velice krásné voní lilie, frézie či levandule, lehounce i některé odrůdy růží. Na ty použijte vázy či dekorativní plastové květináče a ihned máte okouzlující dekoraci do bytu, která vám jej navíc zpříjemní.

Snímek obrazovky 2016-08-18 v 20.01.07

Zdroj fotografií: Harasim velkoobchod

Vytvářejte si své bydlení útulné a příjemné. Udržujte si domov čistý, idylický, dokonalý, harmonický a voňavý. Pomohou vám k tomu dekorace. Třeba ty z e-shopu Harasim.info, kde toho najdete nespočet krásného.