Správa bytových domů a SVJ jednoduše, online

prefabricated-house-930190_640

Žijete v bytě? Má to svá pozitiva. Nemusíte každý rok něco opravovat ani sekat trávník na zahradě. Na druhou stranu by se našla i spousta negativ. Mezi ty přední patří obtížnost dohodnout se s ostatními nájemníky. Správa bytových domů a SVJ již nemusí být vaši noční můrou.

Pokud je v bytovém domě potřeba něco spravit, musí se na tom shodnout všichni. Když si usmyslíte, že chcete vyměnit okna, bude se to muset probrat na schůzi a odhlasovat. A to je docela problém. Některé své sousedy nepotkáváte, jiní vás nemají rádi. Jak s nimi potom komunikovat?

Správa bytových domů online

Není nic pohodlnějšího, než vyřešit to online. Věděli jste, že i váš bytový dům už má na internetu svou stránku? Zabezpečená online aplikace DomoD.cz má předem vytvořené stránky pro vaše SVJ / BD a záleží jen na vás, zda je začnete používat. Na internetové adrese po přihlášení přehledně uvidíte veškeré informace, které se vašeho bytového domu týkají, ať už jste obyčejný vlastník bytu, nebo člen výboru SVJ. Čím více lidí se zapojí, tím mocnější nástroj se z DomoD stane. Všichni mohou zapisovat údaje, sdílet mezi sebou informace a komunikovat. V dnešní uspěchané době vám může online správa bytových domů  a SVJ ušetřit mnoho času.

V aplikaci je možné například informovat o nadcházející schůzi, nahrát různé dokumenty (stanovy, informace pro ty, co nepřišli na schůzi), nahlašovat závady, zapisovat odečty měřidel a domlouvat se na čemkoliv, co se nemovitosti týká.

Jak to vyzkoušet

Předem je potřeba zdůraznit, že pokud budete systém využívat sami, není příliš užitečný. Zkuste ho nejdřív představit na schůzi svým sousedům a přesvědčit je, aby do toho šli s vámi. Argumentujte třeba tím, že už nebudou muset chodit na schůze – hlasování o rekonstrukcích může probíhat online.

Pak zamiřte na domod.cz, do vyhledávače zadejte IČ, adresu nebo název a dostanete se přímo na stránku vašeho SVJ / BD. Jakmile si vytvoříte svůj účet, můžete začít publikovat, přidávat záznamy a témata k diskuzi.