Albánie – dechberoucí pláže, historické drahokamy i kulinářské delikatesy

Naplánovat si dovolenou, která by uspokojila náročné požadavky všech členů rodiny, není jednoduché. Pokud už vás omrzela tradiční evropská letoviska, otevřete si nové obzory. Vydejte se za novými zážitky do Albánie.

Jaderské i Jónské moře vybízí k vodním radostem

Mýty opředená Albánie je středomořským státem. I když sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem, nabízí ideální podmínky pro letní rekreaci. V posledních letech se zde zlepšila bezpečnostní situace, rozrůstají se hotelové komplexy a zkvalitňují se služby cestovního ruchu. Koupání a vodní sporty je možné užívat v Jaderském anebo Jónském moři. Suché podnebí s minimálním výskytem srážek a teploty dosahují v letním období až 40 stupňů Celsia, jsou jako stvořené pro nezapomenutelnou dovolenou v Albánii.

Počítejte s relaxací na písečných kobercích. K nejkrásnějším patří Palasa s bílým pískem, nekonečně dlouhá Dhërmi a romantická Ksamil. Klidná pláž Bunec osloví stejně jako divukrásná a ospalá Himara.

Vzhůru za památkami

Jakmile si vás Albánie omotá kolem prstu, zamiřte za šperky přírody a historie. Najít vhodný zájezd není jistě snadné, ale díky Cestolino se podíváte na nejkrásnější místa této země. Navštívíte město Saranda, které leží naproti řeckému ostrovu Korfu. Butrint osloví archeologickým nalezištěm u Butrintského jezera. Samozřejmě je zapsáno na seznam světového bohatství UNESCO. Na vrcholu kopce se rozprostírá Gjirokasta, která vznikla ve 13. století. Její stavby fascinují celý svět. Modré oko, Syri i Kaltër, podzemní pramen vyvěrající z jezírka kruhového tvaru, vám vezme dech.

Cestolino bude váš průvodce po Albánii. Nezapomeňte ochutnat albánskou kuchyni. Masové knedlíčky Qoftë, dušené maso s cibulí Conlek, omáčka s dušeným masem Fërgës a rostbíf s kysanou smetanou Rosto me salcë kosi ohromí vaše chuťové buňky.