Cestování může být s inkontinencí problém, odhalil průzkum. Vy se ale omezovat nemusíte!

„Inkontinence neboli samovolný únik moči rozhodně není nějaká nevýznamná banalita, nad kterou se dá jen tak mávnout rukou a smířit se s ní. Obecně totiž u inkontinence, stejně jako u jiných zdravotních problémů, platí jednoduché pravidlo: čím dříve začnete daný problém řešit, tím lépe. Nečekejte tedy, až se z několika kapek stane mnoho kapek a vyhledejte pomoc odborníka hned začátcích,“ radí Andrea Pisingerová ze společnosti HARTMANN-RICO a.s.

Průzkum, který si nechala v pěti evropských zemích zpracovat společnost HARTMANN-RICO a.s. přinesl řadu zajímavých poznatků přímo od těch, kteří se se samovolným únikem moči potýkají. 50 % českých respondentů například odpovědělo, že je inkontinence omezuje v sexuálním životě, 47 % vidí obtíže při sportu a pohybových aktivitách a 40 % respondentů se zase kvůli inkontinenci obává cestovat na delší vzdálenosti.

Abyste si ale nemuseli s inkontinencí lámat hlavu v létě, v době výletů a zasloužených dovolených, máme tu pro vás tipy na několik šikovných pomocníků, se kterými to na cestách hravě zvládnete. Zkrátka – nenechte se inkontinencí omezovat a kazit si díky ní nejhezčí měsíce v roce!

Základem pohodlného cestování je optimální intimní hygiena, což platí nejen při potížích se samovolným únikem moči. Během vaší dovolené či vašich výletů proto neváhejte sáhnout po čisticích ubrouscích MoliCare skin. Ty slouží k rychlému a šetrnému mytí intimních partií všude tam, kde nemáte přístup k tekoucí vodě. Neutralizují zápach, příjemně svěže voní, a navíc jsou k dispozici v praktickém uzavíratelném balení.

Diskrétním pomocníkem na cestách vám budou dámské inkontinenční kalhotky MoliCare Lady, které vypadají jako klasické spodní prádlo. Skvěle sedí a díky tomu se pohodlně nosí, takže si ani nevšimnete, že je vůbec máte na sobě. Obsahují také neutralizér zápachu, proto se nemusíte bát, že si vašeho drobného problému všimne někdo z okolí. Malým bonusem navíc je originální design těchto kalhotek, které zdobí jemné motivy růžových motýlů, jež zvýrazní ženskost své nositelky. Kalhotky jsou jak na lékařský předpis, tak i volně k dostání v lékárnách za příznivou cenu.