Cestovat do zahraničí bez cestovního pojištění se nevyplatí

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění! Jeho opomenutí by vás mohlo přijít pěkně draho. 

Obecně se dá říci, že jakmile opustíte hranice České republiky a objevíte se v zahraničí (a to už na Slovensku), nepohybujete se už v oblasti kryté klasickým českým zdravotním pojištěním a veškeré náklady spojené s jakýmkoliv ošetřením si budete muset hradit sami. Ať již se jedná o banální ošetření odřeného kolene, závažnější operaci slepého střeva či léčbu vážnějších poúrazových stavů a dalších zdravotních příhod, které vás mohou přijít velmi draho. Cestovní pojištění proto v žádném případě nepodceňujte. Nehledě na to, že pokrývá i ztrátu a zpoždění zavazadel.

Pozor na limity léčebných výloh

I cestovní pojistku ovšem podrobte náležitému výběru. Na prvním místě by u vás měly být tzv. limity léčebných výloh. Při cestách po zemích v rámci Evropské unie vám postačí limit do 1 500 000 Kč. Na pozoru ovšem buďte, vydáváte-li se do zemí mimo EU, ve kterých může být tento limit nedostačující. Uvažujte proto buď o jeho navýšení minimálně o dvojnásobek, nebo leště lépe zvolte takovou pojišťovnu, jejíž plnění je tzv. bezlimitní.

Zvažte, zda není na místě se připojistit

Rovněž zvažte, jestli u vás není na místě se připojistit, ať již se jedná o pojištění adrenalinových sportů či třeba pojištění proti terorismu, jež nebývá součástí většiny cestovních pojistek. Nechceme věšet čerta na zeď, ale v případě újmy při teroristickém útoku by hrazení veškerých léčebných výloh bylo na vás.

Vyberte si nejvýhodnější pojistku

Pokud máte představu, jak by vaše pojistka měla vypadat, můžete přistoupit k dalšímu kroku, kterým je hledání vhodné pojišťovny, s níž ji uzavřete. Tu vám pomůže najít praktický online srovnávač cestovních pojišťoven, jejž najdete například na stránkách pujcka.co. Na hlavní stránce klikněte na odkaz pojištění a následně na další odkaz cestovní pojištění.

Na dovolenou odjeďte s klidem v duši

Od sjednání pojištění vás dělí jen tři kroky. Vyplníte základní údaje, na základě kterých se vám zobrazí nabídky jednotlivých pojišťoven, z nichž vy vyberete tu, jež bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Pak už stačí jen pojistku zaplatit a s klidem v duši odjet na svou vytouženou dovolenou. Je to jednoduché, že?