Chystá se vaše dítě na střední školu?

Jsou děti, které už od malička touží vycestovat do zahraničí, žít tam a pracovat. Většina rodičů se těmhle dětským snům směje, pak jsou takoví, kteří je podporují. Pokud chcete být dobrá máma, podporujte své děti a pomozte jim splnit si své sny.

učebna

Jestliže dítě touží po zahraničí, mělo by ovládat hlavně jazyky, orientovat se ve světovém zeměpise a mít znalosti cestovního ruchu. Znalosti a dovednosti jsou to nejdůležitější, co v životě můžeme získat a zmiňované věci může dítě studovat přímo v rámci oboru cestovní ruch. Střední škola cestovního ruchu Praha ho určitě nadchne.

Na SŠ Arcus je dětí, které mají zahraniční ambice, plno. V prvním ročníku se učí povinně dva cizí jazyky, od druhého si přibírají ještě jeden. Na výběr je z angličtiny, němčiny, ruštiny, francouzštiny a španělštiny, což jsou bez diskuzí nejdůležitější světové jazyky. Se znalostí tří jazyků se už nemusí bát vycestovat téměř kamkoliv po světě.

A co kdyby nakonec zůstalo doma?

Možná že dítě časem stejně dojde k závěru, že to byl jen dětský sen, a rozhodne se setrvat v Česku. To je nakonec jedno, protože s takovou jazykovou výbavou se neztratí ani u nás. Může dělat překladatele, tlumočníka, pomáhat firmě v komunikaci se zahraničím, učit cizí jazyky … Možností je mnoho. Cestovní ruch se přitom nesoustředí pouze na jazyky.

Střední škola ARCUS klade velký důraz také na jiné důležité předměty. Její absolventi jsou dobře vybavení v oblasti výpočetní techniky, ekonomiky, obchodní korespondence, účetnictví, průvodcovství, základech práva, psychologii či zeměpisu. Možnosti uplatnění jsou stejně široké jako záběr vyučovaných předmětů.

Studium, které nabízí střední škola Praha, navíc není úplně standardní. K dětem je zachováván až nadstandardní individuální přístup, jedná se s nimi jako s dospělými, mají možnost podílet se na vedení skutečné cestovní kanceláře a prosazovat své nápady.

Na střední škole se děti ještě pořád dají vychovávat, a když jsou vychovávány k samostatnosti, je to radost – nezávisle na tom, kde se nakonec rozhodnou žít a pracovat.