Jak splácet dluhy v rámci oddlužení?

Máte problémy finančního rázu a rozhodli jste se, že to bude právě oddlužení, které vám pomůže se jich zbavit? Pokud ano, je dobré vědět třeba i to, jak své dluhy v rámci celého procesu splácet.

wallet-908569_1280

Pamatujte, že základem by měla být dobře napsaná žádost. Ta by neměla obsahovat jenom informace o tom, jaké konkrétní máte dluhy. Měla by být spojena také s informacemi o tom, jaký navrhujete splátkový kalendář. Chybět by neměl ani soupis vašeho aktuálního majetku, jelikož i ten souvisí s možností toho, jak své závazky aktuálně řešit.

Splátkový kalendář je při oddlužení nejvyužívanější

Začít určitě musíme možností, jakou je splátkový kalendář. Ten nám totiž může přinést možnost toho, že své dluhy budeme hradit postupně, každý měsíc, předem určenou částkou. Navíc je možné rozložit ho až na dobu pěti let, díky čemuž primárně docílíme hlavně toho, že si budeme jisti tím, že měsíčně budeme hradit jenom menší částku. I zde samozřejmě oddlužení hledí hlavně na to, jak velký máme příjem a jaké jsou naše možnosti. Výhodu v tomto směru mají manželé, kteří se rozhodli pro to, že se oddluží společně. Mají tak jistotu, že se jim jejich příjmy sečtou, díky čemuž budou moci své dluhy eliminovat třeba i rychleji.

Oddlužení fyzické osoby umožní i prodej majetku

Důležité je říci, že v rámci celého postupu se nemusíte bát zabavování, ani ručení vašeho majetku. Ten je stále váš. Souvisí s tím však jedna důležitá věc. Pokud splátkový kalendář nebude stačit nebo vyhovovat, můžete v rámci oddlužení fyzické osoby přistoupit k tomu, že bude svůj majetek postupně prodávat a z utržených peněz budete hradit konkrétní dluhy. Ano, i to jen jedna z cest, která se konkrétně nabízí. Důležité je dodat, že můžete využít buď jednu, nebo druhou, stejně jako není žádným problémem ani to, pokud se rozhodnete obě možnosti kombinovat. Soud to logicky při svém posuzování i pozitivně ohodnotí.