Jak na čištění pleti bez zbytečných kompromisů? Vyzkoušejte micelárku!

Ráda byste vypadala jako ženy z titulků magazínů a marně přemýšlíte nad tím, jak jen to dělají, že jejich pokožka vypadá perfektně za každé situace? Nenechte se mýlit, v případě většiny známých osobností hraje hlavní roli Photoshop. Naživo byste je zřejmě nepoznala… Ale co „obyčejné“ ženy, které vídáte tváří v tvář každý den. Nalezly snad elixír krásy?

Odpověď zní NE. Dámy s dokonalou pletí jen moc dobře vědí, jak o svou pokožku správně pečovat. Pokud se to naučíte i vy, máte vyhráno. Naprosto zásadní je pravidelné čištění po náročném dni. Jestliže tento proces podvědomě odbýváte, protože vás vysedávání před zrcadlem nebaví, máme pro vás radu nad zlato: vyměňte klasický odličovač za micelární vodu. Tvář díky ní vyčistíte důkladněji a za mnohem kratší dobu.

Zázračná voda z Mekky kosmetického průmyslu

Micelární voda rozhodně nepatří mezi horké novinky – naopak se do povědomí žen, kterým záleží na zdraví své pokožky, dostala již v průběhu 90. let minulého století. Právě tehdy přípravek vyvinuli odborníci z renomované kosmetické firmy BIODERMA. Cílem bylo nabídnout nekompromisní řešení pro obyvatelky Paříže, které trápila tvrdá kohoutková voda. A ta, jak známo, pleti nijak výrazně neprospívá. Micelárku proto přijaly s velkým nadšením a nedají na ni dopustit dodnes.

 

Postupem času se k Francouzkám přidaly ženy ze všech koutů světa, a to nejen cestovatelky, které na cestách nechtějí ztrácet čas zdlouhavým odličováním.

Jednoduchý a velmi efektivní princip

Nejde vám do hlavy, proč je čištění pleti micelární vodou tak rychlé a přitom důkladné? Roztok funguje na bázi micel – shluků molekul s lipofilními i hydrofilními vlastnostmi. Ty po aplikaci vatovým tamponkem rozpouští voděrozpustné nečistoty a přitahují ty, které ve vodě rozpustit nelze. Snadno je pak odstraníte právě pomocí tamponku.

Micelární voda si poradí se všemi druhy nečistot – s mastnotou, potem, atmosférickými i jinými nečistotami. S naprostým přehledem odstraní i voděodolný make-up.

Při čištění se zaměřte především na tzv. T-zónu, kde se nachází mnohem více mazu než v ostatních oblastech. Jakmile si z tváře setřete nečistoty tamponem, máte hotovo. Po aplikaci micelární vody (na rozdíl běžných líčidel) se obličej neoplachuje vodou.

Hodí se pro váš typ pleti?

Odpověď zní ANO. Micelární voda je vhodná pro majitele mastné i suché pleti, pokožky se sklonem k tvorbě akné, a dokonce i pro atopiky. Logicky si však musíte vybrat variantu s odpovídajícím složením.

Zřejmě vás nepřekvapí, že k nejlépe hodnoceným micelárním vodám patří produkty značky BIODERMA. Neobsahují alkohol, parabeny či parfémy, jsou hypoalergenní a zachovávají na pokožce přirozený biofilm.