Loutkové divadlo Marionetino

loutkové divadlo pro děti

Loutková divadla Marionetino jsou ideální volbou pro rodiče malých neposedů. Firma Hyperion s.r.o. vyrábí ryze česká loutková divadla, která jsou vhodná pro děti již od tří let. Celé balení je vyrobené z knihařské lepenky, která je pevná a ideální tak pro nejmenší děti. Materiál je ekologický a trvanlivý.

Oceněno certifikátem Správná hračka

To, že loutková divadla Marionetino jsou to pravé pro zvídavé děti, dokazuje fakt, že se značka pyšní od roku 2016 certifikátem Správná hračka. Společný projekt Sdružení pro hračku a hru, Asociace hračka, Unie výtvarných umělců ČR a Asociace předškolní výchovy vznikl v roce 1994. Jeho cílem je podpora vývoje, výroby a prodeje správných hraček a jejich rozšiřování mezi dětskou populaci. Hodnotí se především kvalita produktu, uživatelský komfort, design a pedagogicko-psychologická způsobilost hračky.

Loutkové divadlo, perníková chaloupka
Loutkové divadlo, foto: Kufrik.cz

Loutkové divadlo, Červená Karkulka, Kůzlátka a Perníková chaloupka.

Rozvoj kreativního myšlení a schopnost improvizace

Loutkové divadlo podporuje dětskou fantazii a pomáhá vytvářet bohatou slovní zásobu. Při hraní divadla dítě může komunikovat s loutkami, napovídat, upozorňovat na nebezpečí či nasměrovat děj jiným směrem. Nevědomky se tak aktivuje kreativní myšlení, probouzí fantazie a přirozeně se prohlubuje schopnost improvizace.

Hravá grafika

Veškeré kulisy a loutky jsou navrhnuté výtvarnicí Lenkou Procházkovou, díky níž jsou loutky nebývale hravé, barevné a roztomilé. Celá koncepce loutkového divadla je velmi praktická. Veškeré loutky s rekvizitami a kulisami se vejdou do krabice, ze které se potom celé loutkové divadlo postaví.

Veškeré sety i jednotlivé postavičky je možné zakoupit na www.marionetino.cz.