Co musíte vědět o cestovním pojištění?

V oblasti cestování se nám rozmohlo hned několik nešvarů. Stále více lidí žije v přesvědčení, že pro cestu za hranice České republiky stačí mít u sebe modrou kartičku cestovního pojištění. Je to chyba, která může mít fatální následky, protože klasické zdravotní pojištění rozhodně nepokryje všechny náklady na ošetření v cizí zemi, takže vám na krku může zůstat i několikamilionový dluh. Jaké jsou další nejčastější omyly a jak se jim vyvarovat?

Stačí mi nízký pojistný limit

Lidé se na pojištění do zahraničí často snaží ušetřit tím, že vybírají levnější varianty pojistek s nižšími pojistnými limity. Tím si koledují o finanční trable. Pojistné limity vyjadřují maximální sumu, kterou za vás pojišťovna v případě pojistné události zaplatí. V případě vážnějších úrazů se jedná o milionové sumy. Pokud budete mít nízký pojistný limit, budete si muset vše doplatit. Doporučuje se proto volit pojištění s limity 5 000 000 Kč, a to pro cesty po Evropě i mimo ni.

casopisprozeny.cz_online_ergo_cz_01

Nedůslednost

Často se stane, že si lidé koupí pojistku, aniž by si přečetli pojistné podmínky cestovního pojištění. Až v momentě, když dojde k úrazu či jiné události zjistí, že se na ni pojistka nevztahuje. Stává se to hlavně v případě pojištění sportů. Například pojištění na hory se vztahuje jen na lyžování, nikoliv třeba na sáňkování, které je u mnoha pojišťoven definováno jako rizikový sport a je třeba se pro něj připojistit. Dávejte si na to pozor!

Připojištění – není potřeba?

Lidé také nemyslí na své vlastní chování a nepřipouští si, že oni sami mohou být viníky nehody a způsobit druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku. Podceňují možnost nechat se připojistit. Pro tyto účely bylo vytvořeno pojištění odpovědnosti (více o jeho účelu zde). Myslete i na něj při každé cestě za hranice!

casopisprozeny.cz_online_ergo_cz_02

Výhodněji přes internet

Dlouhou dobu jsme byli zvyklí vyřizovat vše osobně na pobočkách pojišťoven. Moderní doba umožňuje sjednat cestovní pojištění on line, čehož je určitě vhodné využít. Získáte tím slevy a bonusy.

Jak jste na tom s cestovním pojištěním vy? Děláte stejné chyby nebo máte na cesty do zahraničí vždy sjednané cestovní pojištění?