Najdete si aquamat místo i u vás doma?

Kupujete balenou vodu a trápí vás, jak moc za ni platíte? Chtěli byste pít vodu z kohoutku, ale nemůžete, protože podivně zapáchá a chutná po chloru? Zachovejte se chytře a pořiďte si domů výkonný automat na vodu, který dokáže i nechutnou vodu z kohoutku přeměnit v lahodnou. Jak automat na vodu funguje a který model zvolit?

Klasický s připojením

Nejrozšířenějším typem automatů, které se používají v domácnostech, jsou automaty na vodu s připojením na vodovodní systém. Je důležité, aby měl takový automat na vodu aktivní filtraci, která dokáže z kohoutkové vody odstranit zápach a pachuť.

Výborných výsledků dosahují automaty na vodu s filtrací na bázi aktivního uhlíku. Uhlík na sebe dokáže vázat mnoho nečistot, zejména nebezpečné pesticidy a herbicidy. Ostatní nečistoty, které se mohou ve vodě vyskytovat např. písek, kal aj., zachytí filtr. Díky tomuto systému filtrace je voda dokonale vyčištěna a aquamat nabízí svěží vodu příjemné chuti. Výhodou automatu je, že nabízí vodu studenou i teplou. Nebudete muset používat varnou konvici, šálek čaje nebo kávy rychleji připravíte s pomocí automatu.

casopisprozeny.cz_w-system_cz_01

S barelem i ven

Domů si můžete pořídit také automat na vodu s barelem. Ten se nepřipojuje k vodovodní síti, je potřeba jen přívod elektřiny. Tento typ automatu nachází hojně využití na chalupách, kde není možné se napojit na vodovod. Často si ho lidé dávají na zahradu do pergoly. Pokud budete automat na zahradě mít, nebudete muset pro každý doušek vody chodit domů. I automaty s barelem nabízí teplou a studenou vodou během chvilky.

casopisprozeny.cz_w-system_cz_02

Alternativa

Pokud máte rádi sycenou vodu, pořiďte si domů tento sodobar. Dejte si ale pozor, protože příliš časté pití sycené vody neprospívá zdraví – více se na toto téma dozvíte zde. Sodobary se hodí hlavně do dílen, kancelářských prostor apod.